48 MP Kameralı Yeni DJI Mavic Air 2 Tanıtıldı!

DJI’nin yeni Mavic Air 2’sinde yükseltilmiş bir kamera ve daha uzun uçuş süresi sunuluyor.

Daha büyük bir sensör, daha büyük bir pil ve yeniden tasarlanmış denetleyici DJI’nin yeni Drone modeli Mavic Air 2 ile geliyor.

İlk Mavic Air’i tanıttıktan iki buçuk yıl sonra, DJI halefi Mavic Air 2’yi duyurdu. Daha büyük bir görüntü sensörü ile birlikte geliyor, Wi-Fi’yi DJI’nin kendi OccuSync iletim teknolojisi ile geliyor. 34 dakikaya kadar uçuş süresi ve tamamen yeniden tasarlanmış bir denetleyici ile kullanıcılarla buluşacak.

Mavic Air 2, bugün 799 dolardan başlayan fiyatla birlikte ön sipariş için hazır ve 11 Mayıs’ta ABD’de satışa başlanacak. İlk kez ND filtreler, bir taşıma çantası, pervane korumaları, şarj aleti ve üç pil içeren Fly More paketi 988 dolar karşılığında satışa sunulacak.

İşte karşınızda DJI Mavic Air 2

48 MP Kameralı Yeni DJI Mavic Air 2 Tanıtıldı!

DJI tarafından yapılan açıklamalara göre Mavic Air 2, dünyanın hem en akıllı hem de en güvenli drone modeli. Şirket, bu açıklamalarının altını doldurmak için Mavic Air 2’nin sahip olduğu sahne algılama modlarına güveniyor.

Tüketiciler bu bağlamda kar, ağaç, çim, gökyüzü ve gün batımı gibi farklı sahne modlarını kullanarak otomatik olarak en yüksek kalitede görüntüler çekebilecekler. Ayrıca Mavic Air 2, gelişmiş bir otonom uçuş moduna da sahip.

En büyük yeniliklerinden biri de elbette kamera tarafında geliştirmeler. Mavic Air 2’nin içindeki yeni sensör, yarım inçlik bir “Quad Bayer” sensördür. Geçtiğimiz bir iki yıl boyunca akıllı telefonlarda bulunan 48 megapiksel sensörle birlikte bu modelle karşımıza çıktı. Varsayılan olarak, 12 megapiksel bir görüntü yakalar, ancak tam çözünürlüğü kullanarak çekim yapmak mümkündür. Sensör sabit 28 mm (eşdeğer) f / 2,8 lensin arkasında.

48 MP Kameralı Yeni DJI Mavic Air 2 Tanıtıldı!

Yakınındaki uçakları algılayacak!

Video için Air 2, 60 fps’ye kadar 4K çekimler yapabilir. Ayrıca video (4K 30 fps’ye kadar) ve HDR panorama fotoğrafları için HDR özelliklerine sahiptir. Mavic Air 2, 8K hızlandırılmış videoları da dışa aktarabilir, ancak tüm modlar lansman sırasında 8K’yı desteklemez ve Haziran sonunda kullanıma sunulması beklenir.

Mavic Air 2 ayrıca yakındaki uçakların drone operatörünü algılayan ve uyaran bir teknoloji olan AirSense ile donatılmış ilk drone. İlk olarak Kuzey Amerika’da satışa sunulacakken, diğer bölgeler COVID-19 salgınının neden olduğu tedarik zinciri sorunları nedeniyle bu yaz AirSense ile birimler göndermeye başlayacak.

48 MP Kameralı Yeni DJI Mavic Air 2 Tanıtıldı!

Diğer drone güvenlik özellikleri ile ilgili olarak, Mavic Air 2’nin ön ve arkada çarpışmalardan kaçınmaya yardımcı olmak için engel sensörleri vardır. Ve düşük ışıkta inişe yardımcı olmak için yardımcı ışıkların yanındaki alt sensörler. DJI, otonom uçuş modlarının yükseltildiğini söylerken, şirket, bu modelde Skydio drone ile mümkün olan kendi kendine uçuş deneyimini beklememeniz gerektiğini söylüyor.

Tasarım açısından, yeni Mavic Air 2, önceki nesilden biraz daha büyük ve ağır, ancak yine de Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom’a daha küçük bir kardeş gibi görünüyor. Üç dronun hepsi de benzer bir tasarım diline sahip.

48 MP Kameralı Yeni DJI Mavic Air 2 Tanıtıldı!

DJI Mavic Air 2 fiyatı

Mavic Air 2’in fiyatı, 799 dolardan başlayacak. Ülkemizdeki satış rakamı ise ortalama 5.500 TL + vergiler şeklinde satışa çıkacağı düşünülüyor. İlk olarak 11 Mayıs itibarıyla ABD’deki tüketicilere teslim edilmeye başlayacak.

Fly More olarak isimlendirilen pakete sahip olmak isterseniz 988 dolardan başlayan fiyat ile gelecek. Bu da ülkemizde ortalama 6.900 TL + vergiler şeklinde belirlenmiş durumda.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!