Tiktok Takipçi Satın Al

Disney + Cihazınızda Çalışmayabilir!

Disney + ‘ı dört gözle beklemek isteyenler, tercih ettikleri cihazları bir kez daha kontrol etmek isteyebilirler; Linux geliştiricisi Hansdegoede’ye göre, Linux PC’ler, Chromebook’lar ve bazı Android cihazları, Disney’in web tarayıcıları üzerinden Disney + ‘a erişmek için gerekli olan sıkı DRM gereksinimlerini karşılayamamaktadır.

Disney +, 1 (düşük) ile 3 (yüksek) arasındaki güvenlik düzeyine dayanarak içeriğe erişimi kısıtlayan “Widevine” DRM’yi kullanır. Çoğu akış servisi (4K olmayan) içeriği izlemek için yalnızca cihazların seviye 1 güvenliği gerektirmesini sağlar ancak Disney + yalnızca seviye 3’e uyan aygıtlarla erişilebilir. Linux, Chromebook’lar ve bazı eski Android aygıtları yalnızca seviye 1 ile uyumludur, yani tüm bu cihazlar servis dışı kalmıştır. Disney bu sorunun farkında ve Hansdegeode’ye konunun Eylül ayında tekrar çalışıldığını ancak hataların devam ettiğini söyledi.

Disney + Cihazınızda Çalışmayabilir!


Hansdegeode ve diğer birçok Linux geliştiricisi, DRM’den etkilenen Linux, Chromebook ve Android kullanıcıları için endişelerini Dinsey’e bildirmeleri ve bu cihazlar için resmi olarak desteklenene kadar hizmeti boykot etmeleri için çağırıyor.

Ne yazık ki, şu anda etkilenen cihazlarda Disney + ‘ı izlemenin geçici bir yolu yoktur. VPN’ler sorunu çözmeyecek ve DRM Disney’in yerinde olduğunu bulmak zor olacak. Teknik olarak, sabit sürücünüzde ikinci bir önyüklenebilir Windows bölümü oluşturabilirsiniz, ancak Windows’u yüklemek zorunda olmanızın tek nedeni buysa, çaba ve sürücü alanına değmeyebilir.

Daha iyi bir çözüm, bunun yerine sadece Disney + destekleyen farklı bir cihaz kullanmaktır. Hizmete girişte destek olacak çok az kişi var, bu yüzden zaten sahip olduğun bir şeyin işe yaraması mümkün. Bu ikincil cihaz akıllı telefon ise, ancak daha büyük bir ekranda izlemek istiyorsanız, bir TV’ye veya monitöre takılabilen adaptör kabloları bulunurken, Chromecast, Airplay, VLC ve Miracast’ın tümü medyayı oynatırken göndermenize izin verir TV’nize bir cihaz. Verilen, bu tür cihazlara erişiminizi ve DRM gereksinimlerini ilk etapta karşılamanızı gerektirir. Tek seçenekleri Linux olanların daha iyi düzeltmeleri için dikkat edeceğiz ancak şimdilik tek seçenekiniz Disney + ‘ı atlamak veya izlemek için başka bir yol bulmak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu