Tiktok Takipçi Satın Al

Discord Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Discord hesabını kalıcı olarak silmek veya devre dışı bırakmak mı istiyorsunuz?

Discord hesap silme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz yolları hem mobil hem de masaüstü sürümünde sizlere anlatıyoruz.


Discord, arkadaşlarınızla sohbet etmenize ve sizinle aynı fikirde olan insanlarla tanışmanıza izin veren harika bir uygulamadır. Ama herkes için değil. Discord’dan tamamen çıkmak istiyorsanız, Discord hesabınızı silip silemeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Evet, Discord hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Yapması kolaydır, ancak bunu yapmadan önce bazı şeyleri toparlamanız gerekebilir. Discord hesabınızı nasıl sileceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Discord Hesabını Silmeden Önce

Discord Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Herhangi bir Discord sunucunuz varsa, hesabınızı silmeden önce bunlarla ilgilenmeniz gerekir. Bu, sunucuyu silmeniz veya sahipliği aktarmanız anlamına gelir. Bu, yalnızca sizin oluşturduğunuz ve şu anda yöneticisi olduğunuz sunucuları etkiler; yönettiğiniz veya herhangi bir özel role sahip olduğunuz sunucular herhangi bir işlem gerektirmez.

Discord sunucunuzu masaüstünden silmek için:

 • Sol üstteki sunucunun adına tıklayı
 • Sunucu Ayarları ‘nı tıklayın
 • Sol menüden Sunucuyu Sil’e tıklayın
 • Click Sil Sunucu onaylayın için düğmeye

Alternatif olarak, Discord sunucunuzun sahipliğini masaüstünde başka birine devretmek için.

 • Sol üstteki sunucunun adına tıklayın
 • Sunucu Ayarları ‘nı tıklayın
 • Sol menüden Üyeler’e tıklayın
 • Sahipliği devretmek istediğiniz üyeyi bulun
 • Adlarının üzerine gelin ve üç dikey noktayı tıklayın
 • Sahipliği Aktar’ı tıklayın

Discord Hesap Silme Adımları

Discord Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Discord’u kullanmak istemediğinize karar verdiyseniz ve bu nedenle Discord hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler:

 1. Discord Kullanıcı ayarlarınızı açın. Masaüstünde, sol alttaki ayarlar simgesidir. Mobil cihazlarda, sağ menüden profil resminizi dokunun.
 2. Açılan sayfadan “Hesabım“ı seçin.
 3. Sayfanın en altından “Hesabı Sil“i seçin.
 4. Sunucularınız varsa, bunları silmeniz veya sahipliği aktarmanız gerekir; bununla ilgili ayrıntılar yukarıda verilmiştir.
 5. Parolanızı ve iki faktörlü doğrulama kodunuzu (varsa) girin.
 6. İşlemi onaylamak için Hesabı Sil’e basın.

Discord Hesabını Devre Dışı Bırakma Nasıl Yapılır?

Discord Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Discord hesabınızı kalıcı olarak silmek çok fazla görünüyorsa, hesabınızı aynı menüden ( Kullanıcı Ayarları içinde ) devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz .

Hesabı devre dışı bıraktığınızda, Discord’dan bildirim almayı durduracaksınız. Ancak, insanlar yine de size arkadaşlık istekleri gönderebilir ve bunlar, siz hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar beklemede kalacaktır.

Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra yeniden etkinleştirmek Discord’a giriş yapmak kadar basittir. Bir hesap silme işleminin aksine, bunun için bir zaman sınırı yoktur. Discord’a istediğiniz kadar ara verebilirsiniz.

Discord Hesabınızı Nasıl Geri Yüklersiniz?

Discord hesabınızı silmek için o düğmeye bastığınızda istek hemen işlemez. Bunun yerine hesabınız 14 gün boyunca “silmeyi bekliyor” durumuna girer.

Bu, hesabınızı sildiğiniz için pişmansanız, yanlışlıkla mı yaptıysa veya birisi sizin haberiniz olmadan bunu kötü niyetle yaptıysa, iptal edebileceğiniz anlamına gelir.

İlk olarak, masaüstünde veya tarayıcı uygulamasında Discord’a giriş yapın. Bir “hesap silinmek üzere planlandı” mesajı göreceksiniz. Bunun altında Hesabı Geri Yükle bağlantısı bulunur. Bunu tıklayın ve hemen hesabınıza geri döneceksiniz. Bundan sonra hesabınızı tekrar silmeyi seçerseniz, 14 günlük zamanlayıcı en baştan başlayacaktır. 

Discord, başkalarıyla çevrimiçi sohbet etmenizi sağlayan ilk uygulama değil, son da olmayacak. Belki de amacına hizmet etmediği için Discord’dan ayrıldın? Eğer öyleyse, daha iyi çalışıp çalışmadıklarını görmek için birçok rakip hizmetten birine göz atmalısınız. Klasik Mumble ve TeamSpeak gibi modern uygulamaların tümü harika alternatiflerdir.

Evet yukarıdaki adımları gerçekleştirerek sizlerde Discord hesabı silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır? Sorusunun cevabı için de yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu