Tiktok Takipçi Satın Al

Dikkat, Google Play’deki Bu VPN’ler Başınıza Büyük Sıkıntılar Açabilir!

Eğer bir Android kullanıcısı iseniz ve telefonunuzda bu 10 VPN uygulamasından biri varsa başınız derde girmeden acilen silmelisiniz!

Google Play‘deki uygulamaları inceleyen araştırmacılar, bu uygulamaların telefonunuza ve size zararlı olduğu yönünde açıklamalar yaptı. İçlerinde Free VPN Client ve Super VPN’inde bulunduğu birçok popüler VPN uygulamasının zararlı olduğu ortaya çıktı. VPNPro firmasında Siber Güvenlik Uzmanı olan Jan Youngren yaptığı açıklamada şunları yazdı: “Analizlerimiz gösteriyor ki bu uygulama, ‘man-in-the-middle saldırısı’ olarak adlandırılan ve saldırganın birbiri ile doğrudan iletişim kuran iki taraf arasındaki iletişimi gizlice ilettiği veya değiştirdiği saldırı türü anlamına gelen tehlikeli yönteme kapı aralıyor.” 

Dikkat, Google Play'deki Bu VPN'ler Başınıza Büyük Sıkıntılar Açabilir!


Virtual private network : Sana özel ağ gibi bir kelime anlamına sahip olmasının tam zıttı olarak ise her şey apaçık ortada. Jan Youngren’inde söylediği gibi :“Bu VPN uygulaması, ekstra gizlilik ve güvenlik arayanlar insanların daha az gizlilik ve güvenliğe sahip olmasına neden oluyor.” Ne yazık ki bu şekilde ki birçok uygulama ile insanların kredi kartı gibi özel bilgilerin çalınabileceği biliniyor. Öyle ki şu anda dünya genelinde 105 milyondan fazla insanın kredi kartı bilgilerinin çalınmış olabileceği gerçeği var. Daha önce de birçok riskli açığı bulunan Google Playdeki uygulamalara bakabilirsiniz.

Güvenlik Açığı Tespit Edilen 10 VPN Uygulaması;

  1. Wuma VPN-PRO(Fast & Unlimited & Security)
  2. Super VPN 2019 USA – Free VPN, Unblock Proxy VPN
  3. SuperVPN Free VPN Client
  4. VPN Unblocker Free unlimited Best Anonymous Secure
  5. TapVPN Free VPN
  6. Power VPN Free VPN
  7. Secure VPN-Fast VPN Free & Unlimited VPN
  8. Korea VPN – Plugin for OpenVPN
  9. Best Ultimate VPN – Fastest Secure Unilimited VPN
  10. VPN Download: Top, Quick & Unblock Sites
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu