Tiktok Takipçi Satın Al

Dijital Performans Ajansı Sizi Hedefinize Ulaştırır

Hedef kitleye yönelik kişiselleştirilmiş mesajlar vermeyi olanaklı kılan dijital reklam mecraları ürün ya da hizmetler için etkili bir pazarlama alanı oluşturur.

İnternette yer alan online ve dijital mecralarda yer verilen pazarlama faaliyetleri; sonuçlarının doğrudan ölçümlenebilir olması ile geleneksel medya pazarlamasından farklılık gösterir. Bütün dijital mecralarda yer alan reklam kampanyalarının sonuçlarının değerlendirilerek yeni stratejiler geliştirilmesine olanak sağlayan performans pazarlama ile başarılı sonuçlar alınır.


Bu noktada dijital performans ajansı tarafından yürütülen dijital reklam kampanyalarının ölçümlenen sonuçları üzerinden yeni pazarlama stratejileri geliştirilir. Dijital reklam türleri arasında yer alan banner, arama motoru (SEM), sosyal medya, remarketing, PPC (tıklama başına maliyet), native reklamlar, influencer pazarlama, e-mail marketing, video reklam çalışmaları gibi kanallar, firma için dijital performans ajansı tarafından belirlenen hedeflerle uyumlu olarak kullanılır.

Performans Pazarlama Hangi Faaliyetleri İçerir?

Dijital performans ajansının dijital kanalları kullanarak yaptığı pazarlama faaliyetleri müşterilerin ürün ya da hizmeti tanımaları, benimsemeleri ve satın alma için harekete geçmelerini sağlar. Dijital dünya ile birlikte hızla değişen satın alma alışkanlıkları, mobil internet kullanımının artması, e-ticaret hacminin büyümesi bu pazarlama alanının da farklılaşmasına yol açtı.

Dijital performans ajansı tarafından yürütülen dijital reklam faaliyetlerinin sonuç odaklı olması reklam bütçesinin verimli olarak kullanımını sağlar. Bu pazarlama faaliyeti, aynı zamanda ölçümlenebilmesi ve anında optimize edilebilmesi ile öne çıkan bir alan.

Dijital performans ajansı optimizasyon ile belirlenen reklam bütçesini en etkin biçimde kullanarak verimli sonuçlar alınmasını sağlar. Dijital pazarlama faaliyetlerinde başarılı sonuçlar getiren bu model, kampanya mesajlarının doğru kanallar üzerinden doğru kişilere gösterilmesi ile farkını ortaya koymaktadır.

Performans Pazarlamada Kişiselleştirilmiş Mesajlar

Dijital Performans Ajansı Sizi Hedefinize Ulaştırır

Performans pazarlamanın kişiselleştirilmiş reklam kampanyaları oluşturmaya olanak sağlaması onu geleneksel medyadan ayıran en temel özelliklerinin başında gelir. Dijital performans ajansı tarafından ürün ya da hizmetle birebir uyumlu hedef kitlenin belirlenmesi ile pazarlama bütçesinin en verimli biçimde kullanımını olanaklı kılar.

Aynı zamanda pazarlama faaliyetlerinin sonuçlarının anında görülebilmesi dolayısı ile hızla yeni optimizasyon çalışması yapılabilir. Kullanıcılara doğrudan dokunmayı, etkileşim sağlamayı hedefleyen çalışmalarda dijital performans ajansı tarafından alınan veriler doğrultusunda yeni stratejiler kolaylıkla geliştirilir. Reklam sonuçlarının ölçümlenmesi ve yeni stratejiler geliştirilmesine olanak sağlayan performans pazarlama; Facebook Ads, Google AdWords, LinkedIn Ads gibi platformlar aracılığı ile yürütülür.

Dijital performans ajansı tarafından her bir pazarlama aracı için özel bir strateji ve ölçümleme yapılarak sonuçlar optimize edilmektedir. Performans pazarlama faaliyetleri içerisinde yer alan PPC yani tıklama başına maliyet seçeneği ile reklam kampanyasının gerçek zamanlı olarak ölçümü yapılabilmektedir.

Performans Pazarlamada Yer Alan Pazarlama Araçları Nelerdir?

Veriye dayalı bu pazarlama modelinde en çok kullanılan araçların başında Arama Motoru Reklamcılığı gelmektedir. Dijital performans ajansı tarafından Google, Yandex gibi arama motorlarının, Youtube gibi mecraların sonuç sayfalarında kullanıcıların aradıkları anahtar kelimeler üzerinden reklam gösterimi yapılır.

Kullanıcıların birebir ilgilendikleri alanlarla ilgili reklam gösterimi yapılması performans pazarlaması açısından başarılı sonuç alınmasını sağlar. Dijital performans ajansı tarafından sonuçların anında ölçümlenebilmesi, verilerin raporlanması ile sonuçlar optimize edilerek yeni pazarlama stratejileri hemen harekete geçirilir.

Etkili bir performans pazarlaması için siz de harekete geçmek isterseniz Sempeak Dijital Performans Ajansı merak ettiğiniz tüm sorularınızı yanıtlar. Sempeak, performans pazarlaması ile markanıza kişiselleştirilmiş reklam kampanyalarını uygulayarak reklam bütçenizin etkin biçimde kullanılmasını sağlar. Satış odaklı dijital pazarlama araçlarını kullanarak; her mecraya uygun özel kampanyalarla hedeflerinize ulaşmanızda size eşlik eder. Başarılı performans pazarlama stratejileri ile dijital dünyada yer almak ve müşteri kitlenizi büyütmek için Sempeak ile iletişime geçebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu