Tiktok Takipçi Satın Al

Google Lens Nedir?

Bugün sizlere Google Lens nedir? Ne için kullanılır? gibi soruları detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar makalemizde…


Google Lens nedir, ne işe yarar ya da nasıl kullanılır gibi soruların cevapları merak konusu olabilir. Google Lens yapay zekâ ile çalışan bir sistemdir. Telefon kamerasının yapay zekâ ile birleşimi sonucu geliştirilmiştir. Google, bu sistem ile daha önce kimse tarafından geliştirilmeyen bir hizmet sunmaktadır.

Henüz yeni sayılacak bir sistemdir ve çıktığı ilk dönemden beri hala güncelliğini korumaktadır. Kullanıcılar araştırma yapmak istediği şeyin fotoğrafını çektiğinde karşısına o şeyle ilgili pek çok sonuç çıkmaktadır. Örneğin bir arabanın modeli, markası ya da özellikleri hakkında bilgilere ulaşılmak isteniyor.

Bu durumda o arabanın ismini yazmaya gerek kalmadan fotoğrafını çekmek yeterli olacaktır. Buna ek olarak Google Lens çeviri de yapabilmektedir. Eğer yabancı dilde bir metni çevirmek isterseniz metni kameraya okutmanız yeterli olacaktır. Sadece saniyeler içerisinde çeviri tamamlanacaktır. Ayrıca Google Lens ile QR kodları ve etiketleri de okutabilirsiniz.

Google Lens Nasıl Kullanılır?

Google Lens Nedir?

Google arama motoruna girdiğinizde mikrofonun yanında bir sembol olduğunu göreceksiniz. Bu sembole tıkladığınızda Lens açılacaktır. Daha sonra altta; çevir, metin, arama, ev ödevi, alışveriş, yerler ve yemek gibi kategoriler belirecektir.

İhtiyacınız olan kategoriyi seçerek fotoğrafını çektikten sonra karşınıza o şeyle ilgili yüzlerce sonuç çıkacaktır. Tamamen ücretsiz ve oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Kullanımı oldukça basit ve arayüzü de son derece sade bir şekilde tasarlanmıştır.

Google Lens Nedir?

Google Lens Nedir?

Google Lens Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu