Tiktok Takipçi Satın Al

Dell Technologies Yeni Dell EMC PowerMax’i Tanıttı

Sektörde bir ilk olan yeni depolama çözümü, olağanüstü performans ve çoklu bulut esnekliğini sunan Dell EMC PowerMax, depolama liderliğini müşterilerinin bulut, otomasyon ve yeni nesil iş yükü optimizasyonu alanlarındaki en zorlu BT ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ileriye taşıyor.

Dell Technologies, Dell EMC PowerMax’te önemli güncellemeler yaptığını, günümüzün ve yarının en kritik uygulamalarına yönelik olarak sınıfının en iyisi performansı temin etmek için yeni nesil teknolojileri uygulamaya koyduğunu açıkladı.


Dell EMC PowerMax, 2018 yılında lanse edildikten buyana üst düzey bankalar, bulut hizmeti sağlayıcıları ve sağlık şirketleri dahil tüm sektörlerdeki gelişmiş depolama teknolojilerini kullanan müşterilerine düşük gecikmenin önemli olduğu ve en yüksek esnekliğin temel gereksinim olduğu en zorlu uygulamalarını desteklemekte yardımcı oldu. IDC’ye göre Dell EMC, en yakın rakibinin yaklaşık üç katı olan yüzde 43,9 pay ile gelişmiş depolama çözümleri pazarının tartışmasız lideri.

Sektörde Bir İlk: Dell EMC PowerMax, Kalıcı Bellek Olarak Çift Bağlantı Noktalı SCM SSD’ler

Dell EMC PowerMax, çift bağlantı noktalı Intel® Optane™ SSD’lere ve kalıcı bellek olarak Depolama Sınıfı Belleğe (SCM) sahip piyasadaki ilk ürün. Dell ile Intel arasındaki ortak geliştirme çalışmalarının bir sonucu olan çift bağlantı noktalı Intel® Optane™ SSD’ler, iki şirket arasındaki onlarca yıldır süregelen ortaklığın en son meyvesi.

Dell Technologies ayrıca NVMe-oF’in artık tüm PowerMax çeşitlerinde sunulduğunu ve böylece günümüzün modern işletmelerinde ihtiyaç duyulan performansın sağlanması ve gecikmelerin azaltılması için gerçek uçtan uca NVMe’nin mümkün hale getirildiğini bildirdi. PowerMax’te uçtan uca NVMe; yeni nitelikli PowerMax 32 Gb FC I/O modülleri, 32 Gb Connectrix anahtarlar, yönelticiler ve Dell EMC PowerPath çok yol oluşturma yazılımına sahip 32Gb NVMe ana makine adaptörleri sayesinde mümkün kılındı. Esnekliği ve geçiş özellikleriyle tanınan Dell EMC PowerPath, tam NVMe-oF desteğine sahip ilk kurumsal sınıf SAN birden fazla yol oluşturma yazılımıdır.

PowerMax’in eşsiz, ölçeği genişletilebilir, uçtan uca NVMe mimarisi ve sektörde ilk kez SCM’i kullanması müşterilere şu performans iyileştirmelerini sunan daha hızlı, daha verimli bir depolama sistemi sağlıyor:

  • 15 M’ye Kadar IOPS
  • 350 GB/sn’ye Kadar Bant Genişliği
  • %50’ye Kadar Daha İyi Tepki Süreleri 
  • 100us (mikro saniye) Altında Okuma Tepki Süreleri 

PowerMax’in bütünleşik makine öğrenim motoru, öngörüsel analiz ve kalıp tanıma işlevlerinden yararlanarak verileri otomatik olarak kendi G/Ç profilindeki doğru ortam tipine (SCM veya Flash) yerleştiriyor. PowerMax, gerçek zamanlı olarak 40 milyon veri kümesini analiz edip tahmin ederek günde 6 milyar kararı destekliyor, böylece minimum maliyetle önemli bir zaman tasarrufu ve maksimum performans sunuyor.

Operasyonları Kolaylaştırma ve Hızlı Uygulama Geliştirme

Dell EMC PowerMax, artık müşterilerin altyapı işlemlerini ve DevOps iş akışlarını kolayca otomatikleştirmesini sağlıyor. Müşteriler, kapsayıcılara yerleştirilmiş iş yükleri dahil yapılandırma yönetimi ve uygulama dağıtımı için artık PowerMax depolama çözümünden yararlanabilir. Üstelik PowerMax’in otomatikleştirilmiş altyapı sağlama ve yönetme görevleri müşterilere şu şekilde çevik ve verimli BT operasyonları sunuyor.

Dell EMC PowerMax ile Bulut Esnekliği

Müşteriler artık, Dell EMC PowerMax’i pek çok farklı şekilde kendi çoklu bulut stratejilerine dahil edebiliyor; bunların hepsi hibrit bulut operasyonlarının çevikliğiyle dünya sınıfında kullanılabilirlik, esneklik, güvenlik ve performans sağlıyor.

Öncelikle, Dell EMC PowerMax için kısa süre önce yayınlanan Dell Technologies Cloud Onaylı Tasarımlar işletmelerin kendi hibrit bulut altyapılarını oluşturmalarına yardım ederken aynı zamanda bağımsız kapasite ölçekleme gibi harici depolamaya özgü eşsiz gereksinimlere sahip iş yükleri için dağıtım esnekliği ve entegre veri koruma gibi gelişmiş özellikler sunuyor.

Dell EMC depolama ürünleri olan PowerMax ve Unity XT, Ağ Dosya Sistemi (NFS) protokolü yoluyla desteğin yanı sıra iş yükü etki alanlarında ana depolama olarak Fiber Kanal yoluyla VMware Cloud Foundation ile tasdiklenen ilk ürünlerdir.

Dell EMC Cloud Storage Services, Sistem Çökmesine Karşı Koruma amacıyla AWS, Google Cloud ve Microsoft Azure genelinde ve analizler ile testleri/geliştirmeyi içeren pek çok çoklu bulut kullanımı durumunda, genel kullanıma açık bir bulut hizmeti olarak Dell EMC Depolama çözümünü sunuyor. Sistem yönetiminde zaman tasarrufu için tasarlanmış olan Cloud Storage Services, herkese açık bulutlarda kurumsal derecede veri güvenliği, performans, kapasite, çoğaltma ve kullanılabilirlik sağlıyor.

Enterprise Strategy Group Kıdemli Analisti Scott Sinclair ise şunları söylüyor: “Verilerin değeri arttıkça ve görev için kritik uygulamalar daha çok güç ve daha az gecikme gerektirdikçe BT uzmanları performans ile güvenliği dengelemekte ve aynı zamanda BT operasyonlarında dönüşümü gerçekleştirmekte daha fazla güçlük yaşıyor. Dell EMC PowerMax’e getirilen bu yeni güncellemeler, hızlandırılmış, yeni seviye protokolü hızlandırılmış, yeni seviye kalıcı ortam ile eşleştirerek performansta çığır açıyor ve müşterilerin taviz vermeden BT altyapılarını modernleştirmeyi sürdürmelerini sağlıyor.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu