Dede Korkut Chronicles Çıktı!

Türk Destanı Yerli VR Oyunu Oldu Dede Korkut Chronicles Çıktı!

Abone Ol 

Kasım 2017 yılında Türkiye’nin ilk VR oyununu sunan Bond Game Studio ekibinin yeni oyunu Oculus Store’da yerini aldı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Aksiyon macera türündeki Dede Korkut Chronicles oyunu Samsung Gear VR kullanıcıları ve Oculus Go kullanıcılar içinde sunuldu. 2018 yılının son günlerinde UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Temsili Listesi’ne alınmıştı.

Dede Korkut Chronicles ile birlikte VR oyun dünyası ile de tanıştırıldı. Oğuz Türklerinin bilinen en eski epik destanı Dede Korkut Hikayeleri’nden ilham alınarak 8 farklı dilde hazırlanan Dede Korkut Chronicles, toplam 12 hikaye arasından Tepegöz ile Basat’ın destansı mücadelesini konu ediniyor. 

Dede Korkut Chronicles Oyunun İçeriği: Orta Asya’nın büyülü coğrafyasında Basat karakterinin rolüne bürüneceğiz. Oğuz halkını Tepegöz’ün lanetinden korumaya çalışırken yardım edecek olan Peri kızıyla birlikte zorlayıcı kılıç, arbalet, kalkan ile canavar ve yaratıklara karşı göğüs gereceksiniz.Türk Destanı Yerli VR Oyunu Oldu Dede Korkut Chronicles Çıktı!

Dede Korkut Chronicles seslendirmesini ise geçen yıl kaybettiğimiz ünlü tiyatro ve seslendirme sanatçısı Nur Subaşı yaptı. Mobile Olarakta Sunulacak: Bond Game Studio ekibi, yakın zamanda Dede Korkut Chronicles’ın Android versiyonunun da Google Play Store platformunda da yayınlanacağını duyurdu.

Göz atın:   Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (21 Ocak - 24 Ocak)

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL