Tiktok Takipçi Satın Al

Dataistanbul Dijital Pazarlama Ajansından E-Ticaret’e Yeni Gireceklere Önemli Tavsiyeler

E-Ticaret’in küresel çapta katlanarak büyümesi ve online alışveriş alışkanlığının herkesime yaygınlaşmasıyla E-Ticaret pazarı artmış ve bu alanda yatırımlarla birlikte alt yapı çalışmalarında iyileştirmeler oluşmuşmuştur.

Üretici firmalar başta olmak üzere bir çok sektör bu alanda yatırımlar yapmaya başlamış, ürünlerini internet ortamında satma girişimlerinde ciddi yol katedilmiştir. Ancak, bazı firmalar bu noktada hatalı adımlar atmış, sadece belirli oranda pazar yerlerinden işlerini yürütmektedir.


Dataistanbul Dijital Pazarlama Ajansından E-Ticaret’e Yeni Gireceklere Önemli Tavsiyeler

E-Ticarete Yeni Başlayanlar ve Başlamak İsteyenler Ne Yapmalı?

 1. Teknodiot olarak, Dataistanbul kurucusu Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı Yusuf ŞAHİN ile bu konuda kısa bir söyleşi yaptık. E-Ticaretin bugünü ve geleceği başlığı altında ülkemizin bu noktada ki ilerleyişi ve Global pazarlarla entegresini görüştük.
 2. Çarpıcı açıklamlarda bulunan Yusuf ŞAHİN, ilk aşamada E-Ticaret ve yatırım noktasında yeni başlayan firmalar ve girişimciler için önemli tavsiyelerde bulundu. İşte o önemli açıklamaları başlıklar:
 3. Pazar Hedeflerinizi, ürünlerinizin kar marjını, rakipleri ve muadil ürünlerin pazardaki hacmini analiz edin. Bu analiz verileri ile yol haritası çıkartırken sizlere önemli bir bakış açısı sunacak.
 4. E-Ticaret Alanında Yatırımlarınızı, Mevcut bütçenizi ve Maliyetleri Kalem kalem belirleyin.
 5. Dijital dünyada ilk olarak markanıza yatırım yapın. Ürünlerinizi bu marka çatısında pazarlama gayretinde olun.
 6. Pazar yerleri sitelerine bağımlı kalmayın. Kendi E-ticaret sitenizi oluşturup, markanızı bu çatı altında büyütmek için adımlar atın.
 7. Sosyal Medyanın gücünü hissedin. Sadece sosyal medya hesapların açılıp bir kaç paylaşım yapmak bu konuda asla yeterli değildir. Düzenli paylaşım yaparak hedef kitle oluşmasına olanak sağlayın. Sosyal Medya danışmanlık ilk aşamada maliyetli olsa da, en azından Sosyal Medya uzmanlarından destek alın.
 8. Rekabet noktasında daha fazla ürün satışı yapmak için kar marjınızı düşürmeyin. Fiyatı düşürmek yerine ürün kalitesi ve yeni müşteri kazanma eğilimlerinde çalışmalar yapın ve bu noktada yatırımlar yapın.
 9. Yeni Girişimciler için Şirket kurmak gerekir ve şirket kurmaktan korkmayın.
 10. Kargo seçiminde Yurtiçi Kargo önerdiği ve teslimatta minimum hata ve hızlı teslimatta bir adım önde tutulmaktadır. Kargo Anlaşma yaparken pazarlık yapılabilmekte ve kampanyaları değerlendirmekte geri durmayın.
 11. İlk aşamada E-Ticaret Altyapısı size uygun bütçeye göre tercih edilebilir. Daha fazla ciro yapmak E-Ticaret alt yapısı ya da pakete göre şekillenmez. Bu alt yapıda kullanılan Tasarım, Kullanıcı deneyimi, sitenin Hızı ve ürünlerin doğru şekilde listelenmesi ile ilgili bir durumdur.

Dijital reklam planlamasını kısa vadeli yapmayın. Orta ve Uzun vadede Dijital reklam yatırım planları oluşturulmalıdır.

Dataistanbul Dijital Pazarlama Ajansından E-Ticaret’e Yeni Gireceklere Önemli Tavsiyeler

E-Ticarete Girmeyi Düşünen Ancak Sektör ve Ürün Noktasında Belirsizlik Yaşayan Yatırımcılar içinde Tavsiyelerimiz Var

Pazar araştırması yapmak ve rekabet boyutunu analiz etmek ilk yapılması gereken adımlar olurken, Ürün kar marjı, ürünlerin sürekliliği, üretim ve tedarik boyutu gibi faktörler ilk olarak detaylı raporlanması gereken başlıklar olarak ifade edebiliriz.

Hangi sektör tercih edilecekse, o sektörün içinde yer alan ya da o sektörle en az 3 yıl çalışmış olan bir uzmandan danışmanlık almak son derece önemli bir adım olacaktır. Böylece, bu süreçte karşınıza çıkabilecek aksaklıkları hızlı bir şekilde aşabilmenize olanak sağlayacaktır.

Her şeyden biraz satayım düşüncesi ile E-Ticarete girmek doğru bir yaklaşım değildir. Her zaman Dikey model E-Ticaret sitelerinin daha hızlı büyüdüğünü ve başarı sağladığını görebilmekteyiz. Diğer tarafta daha fazla enerji harcayacağımız gibi, daha fazla maliyet ve zorluklarla karşılaşmaktayız.

E-Ticaret Danışmanlık Ajansı Dataistanbul Firması Hakkında

15 Yılı aşan E-Ticaret tecrübesi ile Dijital Pazarlama alanında bir çok firmaya hizmet veren Dataistanbul Dijital Pazarlama ve SEO Ajansı, özellikle sıfırdan başlayan firmalar için detaylı ve titiz bir yol haritası oluşturarak A’dan Z’ye tüm süreçte, firmanın gereksinimlerine, dijital reklamcılık, E-Ticaret altyapısına, teknik noktalardan, tedarik süreçlerine, kargolama aşamasından markalaşma sürecine kadar destek sunmaktadır.

Ayrıca, Kurumsal Web Siteleri ve E-Ticaret Siteleri için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hizmeti sunan Ajans, veriye dayalı organik ve derinlemesine çalışmaları ile müşteri odaklı yüksek trafik çekmek için anahtar kelime araştırmalarını farklı bir boyutta yerine getirmektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu