Tiktok Takipçi Satın Al

Da Vinci Kimya Günü’nü Kaçırmayın!

Da Vinci, bu hafta cumartesi gününü çocuklar için eğlenceli Kimya konularına ayırdı.

Türkiye’de ve tüm dünyada çocukların bilim ve teknoloji konularında eğitimine odaklanan Da Vinci Televizyon Kanalı, 21 Eylül günü 15.30 – 18.00 arası tüm programlarını kimya ile ilgili eğlenceli ve yepyeni bilgilerle dolu kimya konularına ayırdı.


Da Vinci Kimya Günü ile çocukların kimya ile ilgili bilgisini artırmayı ve gündelik hayatta kimyadan nasıl faydalanabileceklerini öğretmeyi amaçlayan Da Vinci21 Eylül günü kimya alanındaki “Dudak Uçuklatan Buluşlar”dan, kimya mühendisliğini meslek olarak seçmek isteyen çocukların sorularına yanıtlar bulacakları “Büyüyünce Ne Olsam?” programına kadar geniş bir yelpazede yayın yapacak.

Çocuklar Da Vinci Kimya Günü’nde, mutfakta ailece yemek yaparken yemeklerin nasıl ve neden kimyasal reaksiyonlardan geçtiğini eğlenceli bilgiler ile öğrenebilecek ya da kendi yaptığı su geçirmez spreyi sıkıp havuza giren meraklı bir mucitle tanışıp bu spreyle gerçekten kuru kalıp kalmadığını neden ve nasıllarıyla görecekler.

Da Vinci Kimya Günü’nü Kaçırmayın!

6-12 yaş arası tüm çocukların 21 Eylül, Cumartesi günü 15.30 – 18.00 arası Da Vinci eğitim kanalında izleyebileceği Da Vinci Kimya Günü Programları şöyle;

15:30 Dudak Uçuklatan Buluşlar – Nesne Kökeni ve Element Periyodik Tablosu

15:55 Tek Durak Bilim Dükkanı – Periyodik tablo

16:05 Bilimi Geliştirmek – Kimya

16:25 Büyüyünce Ne Olsam? – Kozmetik Kimyageri

16:35 Bilimi Geliştirmek – Antiasit Roket

17:00 Bilimi Kendin Yap – Mutfak Kimyası

17:20 Bunları biliyor muydun? – Hamur İşi Kimyası

17:35 Dahilerin Peşinde – Marie Curie

Da Vinci televizyon kanalı, tüm çocuklar için Türkiye’de Digitürk, D-Smart, Türksat Kablo TV, Turkcell TV+ ve Türk Telekom Tivibu platformlarında 24 saat HD yayınlanmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu