Tiktok Takipçi Satın Al

Cyberpunk 2077 İçin Önemli Bir Bilgi Duyuruldu

Son dönemin en çok beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077 sadece DirectX 12 destekleyecek.

Raytracing desteği sunduğu ve DXR’nin DX12’ye bağlı olduğu için bunun gerçekten şaşırtıcı olduğundan emin değiliz. Ancak Cyberpunk 2077 PC sürümü Vulkan ve hatta DX11’i değil, sadece DX12’yi destekleyecektir.


Cyberpunk 2077’nin hangi API’leri destekleyeceğini merak ediyorsanız, CD Projekt Red nihayet şu cevabı açıkladı: Sadece DirectX 12. Bu, Xbox’ta kullanılan API olması ve DirectX Ray Tracing desteği sayesinde. Oyunun Grafik Programlamasının Lideri Marcin Gollent bu konuda şunları söyledi:

” Microsoft’un geçen yıl tanıttığı Windows 7 SP1 için DX12 desteğinin tanıtılması sayesinde, oyun bu sistemde çalışacak. Ortaya çıkabilecek kenar durumlarını ortadan kaldırmak için Cyberpunk 2077’yi Windows 7 üzerinde test ediyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Ne yazık ki, Windows 8 DX12 kütüphaneleri varyantını almadı. DX12 Ultimate ile ilgili olarak, Cyberpunk 2077, tüm DX12 uyumlu GPU’larla kesinlikle iyi çalışacaktır. “Ultimate” özellik seti, donanım izin veriyorsa daha fazlasını yapmamıza izin veriyor. DX12 ile iki ana nedenden dolayı gitmeyi tercih ettik. İlk olarak, Xbox platformları için standart API’dir ve oyun Xbox One’a da gelirken, doğal olarak en kısa zamanda uygulanmasını istedik. İkincisi, DXR’nin doğum yeridir ve DXR’ye çok erken yatırım yapmayı planladığımız düşünüldüğünde olması gerekendir. “

Cyberpunk 2077’de yalnızca DX12 API’si kullanılacak

Cyberpunk 2077 İçin Önemli Bir Bilgi Duyuruldu

Bu şekilde, oyun yalnızca Windows 10 veya Windows 7 kullanan ve DirectX 12 desteği ekleyen en son güncelleştirmeleri kullanan bilgisayarlarla uyumlu olacaktır. Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları, işletim sistemlerini Windows 10’a güncellemedikleri sürece oynatamazlar.

Geliştiricilerin tercihinde etkili olan etkenler temel olarak DX12’nin Xbox platformunun standart API’si olması ve oyunun Xbox One’a aktarımının en hızlı şekilde tamamlanmasının yanı sıra yapımda en baştan DXR’ın vurgulanması gösteriliyor.

Cyberpunk 2077, 19 Kasım’da PC, Playstation 4 ve Xbox One’a geliyor. Daha sonra bu konsol  pazara çıktığında Playstation 5 ve Xbox Series X’e gelecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu