Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Tüm CSGO Rekabetçi Kodları

CSGO'da rekabetçi modunda console üzerinde kullanabileceğiniz kodlar nelerdir?

İşte CSGO rekabetçi kodları; Bugün sizlere CS:GO’da kullanabileceğiniz rekabetçi konsol kodlarını ve ne işe yaradıklarını anlatıyoruz. Detaylar makalemizde…


CS:GO uzun yıllardır süre gelen aksiyon ve mücadele oyunlarından bir tanesidir. Özellikle yeni nesil bilgisayarlar ile oyun giderek daha zevkli ve heyecanlı bir hal almaktadır.

Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunu. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır.

CS GO çevrim içi olarak oynanabilir. Çevrim içi oyunlarda yapılan işleler her zaman önemlidir.  Rekabetçi olarak adlandırılan bu maçlarda bir değişiklik yapılmak istendiği zaman kodlar kullanmaktadır. CS GO rekabetçi kodları şu şekilde sıralanabilir;

Oyuna girdikten sonra klavye üzerinden “é” tuşuna basarak oyun içi konsolu açıyoruz. Açılmıyorsa pasif durumda olduğu içindir. O zaman ise ayarlardan ‘Geliştirici Konsol’ kısmını aktif hale getirip aktif hale alabilirsiniz.

Oyunu oynadığınız zaman bu kodları kullanarak size fayda sağlayacaktır. Yine de rekabetçi modunda oyuncuların işine yarayacaktır.

Tüm CSGO Rekabetçi Kodları

CS:GO RütbeleriCS:GO Bunny Kodu (Hızlandırma Kodu)

CS:GO Rekabetçi Kodları

fps_max

Bu kod sayesinde bilgisayarın sağlamış olduğu fps değeri sabitlenebilir ya da 0 yapılarak olabilecek en yüksek fps değeri alınabilir.

mm_dedicated_search_maxping

Bu kod sayesinde herhangi bir rekabetçi oyuna giriş yapmadan önce serverin maksimum ping değerine göre bağlantı sağlanabilir.

cl_radar_always_centered 0

Radarın ortalanmasını ve daha geniş bir görüş mesafesi elde edilmesini sağlar.

viewmodel1_fov 68: Silahın oyuncu ile olan mesafesini ayarlamaya imkan tanır. Maksimum değer ise 68 olarak belirlenmiştir.

viewmodel_offset_x 2

Karakterin silah tutuşu bu kod sayesinde x ekseni üzerinde düzenlenebilir. Aynı şekilde x, y ya da z ile değiştirilerek silah tutuşu y ya da z ekseni üzerinde de düzenlenebilir.

cl_righthand 1

Silahın sol el ya da sağ el ile tutulmasını sağlar.

r_drawtracers_firstperson 0

Bu kod sayesinde ateş edildiğinde ortaya çıkan ışıkların kapatılmasını sağlar.

+cl_show_team_equipment T

Takım arkadaşlarının yerlerinin görülmesini ve hangi takım arkadaşının neye sahip olduğunun görülmesine imkan tanır.

net_graph 1

Bu komut ile oyununuzda fps ve ping gibi değerlerinizi aşağıda, dikkat bozucu olmayan bir şekilde görebilirsiniz.

cl_autowepswitch 0

Oyun devam ederken yerde başka oyuncunun silahını yanlışlıkla otomatik yerden aldığınız zaman ve silahın hazırlanma süresinde öldünüz. Oyuncuların en sinir olduğu zamanlardan biridir bu. İşte bu kod ise aslında direkt olarak elinize gelmesini önleyen bir kod yapısıdır.

bind caps lock +speed; r_cleardecals

Caps lock tuşuna özel bir atama yapmaktadır. Tuşa basarak haritada bulunan bütün kan ve mermi izlerini kaldırmaktadır.

cl_disablefreezecam 1

Bu kod ile birlikte öldükten sonra rakip takım oyuncusunu birkaç saniye daha izleyebiliyoruz. Ve takım arkadaşınıza gereken infoyu veriyoruz.

cl_radar_scale 0.4

Oyunda mini bir harita üzerinden görebildiğimiz ölçeği en geniş haline getirebilecek bir konsol kodudur.

Bu içeriğimizde sizlere CSGO rekabetçi kodları nelerdir? Bu sorunun cevabını vermiş olduk. İlerleyen zamanlarda farklı CSGO içerikleri sizlerle olacak. Oyunun Steam sayfasına ulaşabilir ve satın alabilirsiniz. Son olarak tüm CSGO içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Tüm CSGO Rekabetçi Kodları

Tüm CSGO Rekabetçi Kodları

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir Yorum

  1. bilgilendirici, hele şu yerden silah otomatik alması sinir bozucuydu onu yazdım console’dan eyvallah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu