CS:GO Mouse ile Zıplama Nasıl Yapılır?

En çok oynanan oyunlardan biri olan CS:GO'da mouse ile zıplama nasıl yapılır?

CSGO mouse zıplama hareketi nasıl yapılır? Bugün sizlere CS:GO’da mouse ile zıplamanın nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar makalemizde…

Son dönemin en çok ilgi duyulan oyunlarından birisi olan CSGO birçok oyuncuyu kendisine çekmektedir. Aksiyonun ve heyecanın bir an olsun eksik olmadığı oyun oyunculara benzersiz bir deneyim sunmakta.

Ancak bu oyun içerisinde daha başarılı bir hal almak için sürekli antrenman yapmak ve kontrolleri olabilecek en iyi şekilde idare etmek gerekir. Sürekli antrenman yapmanın yolu devamlı mücadeleye katılmaktan geçmektedir. Ancak kontroller her an düzenlenebilir.

Özellikle oyun içerisinde önemli bir role sahip olan zıplamak tek bir tuş kontrolü ile bazı durumlarda sağlanamamaktadır. Oyunda zıplamak bir yerlere tırmanmak ya da bir alanda açık hedef olmamak için önemli bir role sahiptir. Bu sebepten zıplamak için olabilecek en iyi kontrol tuşu belirlenmelidir. En hızlı ulaşılabilecek tuşlar ise mouse üzerindeki yer alan tuşlardır. CS GO mouse zıplama nasıl yapılır?

CS:GO Mouse ile Zıplama Nasıl Yapılır?

CSGO Mouse ile Zıplama İçin Yapılması Gerekenler

Oyuncu mouse ile zıplamak istiyorsa bir koda ihtiyacı vardır. Bu kod “bind mwheeldown +jump”  olarak belirlenmiştir. Verdiğimiz kodu konsola yazdığınız zamana CSGO’da zıplamak istediğiniz an mouse scroll tuşu ile bu işlemi yapabileceksiniz

 Bu kod girilerek enter tuşuna basıldığında artık mouse ile zıplamak mümkün olacaktır. Bu sayede oyuncu gerek bireysel alanlarda gerekse de rekabetçi oyunlarda kendisini daha hızlı bir şekilde kritik anların içerisinden çıkarabilmektedir. Bu sayede oyunda maksimum oranda başarı elde edilebilir. Aynı zamanda bu özellik oyun içi reflekslerin daha hızlı gelişmesine imkan tanımaktadır.

bind mwheeldown +jump

Hemen yukarıda verdiğimiz kodu oyun girdikten sonra konsolu açıp yazdığınız zaman, maçta zıplamak istediğiniz zaman mouse orta tuş (scroll tuşu) ile zıplama işlemini artık gerçekleştirebileceksiniz.

CSGO Nedir?

Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunu. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır. Son olarak CSGO bunny kodu ile birlikte kolaylıkla oyunda bunny yapabileceğiniz tüm ayarlara göz atabilirsiniz.

CS:GO Mouse ile Zıplama Nasıl Yapılır?

CS:GO Mouse ile Zıplama Nasıl Yapılır?

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!