Tiktok Takipçi Satın Al

CSGO Kan Silme Kodu [Güncel Tuş Atama]

CSGO kan silme kodunu bir tuşa nasıl atayabileceğinizi ve oyun içinde nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz.

CSGO kan silme kodu nasıl yazılır? 2012’de piyasaya sürülmesine rağmen, Counter-Strike: Global Offensive hala on binlerce anlık oyuncuya ulaştı; Özellikle bir yayıncıysanız veya yayıncı olmayı düşünüyorsanız. Bunun için oyun sırasında görülen kan efektlerini silmeniz gerekebilir.

CS: GO, hepimizin bildiği gibi, efsanevi Counter Strike serisinin son oyunu. Oyun 12 Ağustos 2011’de duyuruldu. Daha sonra Playstation 3, Xbox 360, Microsoft Windows ve OS X ve Linux için indirilebilir hale geldi. Oyun, espor turnuvaları ve geniş oyuncu kitlesi ile hala adından söz ettirmeyi başarıyor. Peki oyunda oyuncular CS GO kan silme kodu konsola nasıl yazabilirler?


Oyuncularına birçok özelleştirme seçeneği sunan CS: GO, rekabet modunu kaybetmeden oyun içi değişikliklere de izin veriyor. Bu şekilde, her oyuncu kendi nişangahı “hedef göstergesi”, kendi özel FPS ayarları ve kodları ile oynayabilir.

CS: GO kan silme kodu ile duvar ve zeminlerdeki kan, bomba izleri, kurşun delikleri gibi kaplamaları yok edebilirsiniz. Bu sayede hem FPS’niz yükselecek hem de düşmanlarınızı görebilmeniz için daha rahat bir görüş açısına sahip olabileceksiniz.

CSGO Kan Silme Kodu [Güncel Tuş Atama]

CS: GO Kan Silme Kodu Nasıl Kullanılır?

 1. Konsolu etkinleştirin
 2. CS:GO oyununu açtıktan sonra Ayarlar’a gidin
 3. Oyun sekmesinin altındaki konsolu etkinleştirin
 4. Konsolu açmak için anahtarlar atayın
 5. Yine Ayarlar sekmesinden UI kısmına tıklayın
 6. Alttan Konsol tuşu ata düğmesine (Konsolu Değiştir) basın ve konsol için bir tuş atayın
 7. Konsolu açın ve kodu girin;
 8. Atadığınız tuşa basarak konsolu açın (genellikle “é” tuşu kullanılır)
 9. Açtığınız konsola bind shift “r_cleardecals” yazın ve Enter tuşuna basın

CS: GO’da, bu kodlar makro mantıklı bir tuşa atanır. CS: GO kan silme kodu “vardiya” olarak atanmışsa, yavaş yürümek için kullandığımız bu tuşa her bastığımızda, oyuna bu tür katmanları silme komutu veririz, böylece kan oyunda neredeyse hiç görünmez.

Bu özellik, hedeflediğimiz oyuncudan çıkan kanı görmememizi sağlar. Böylelikle daha temiz bir imaj elde etmemiz ve nişan almamız kolaylaşıyor. Esporcuların bu kodu kullanmasının en büyük nedeni, hedeflemeyi ve görüntülemeyi kolaylaştırmasıdır. Aşağıda CS: GO kan silme kodunu ve bu kodu çalıştırmak için yapmanız gereken adımları bulabilirsiniz.

#1 Konsolu Açmak İçin Tuş Atayın

CSGO Kan Silme Kodu [Güncel Tuş Atama]

#2 Alttan Konsol anahtarı ata düğmesine (Konsolu Değiştir) basın ve konsol için bir anahtar atayın. Bu şekilde, geliştirici konsoluna erişiminiz olacak ve kodları yazabileceksiniz.

CSGO Kan Silme Kodu [Güncel Tuş Atama]

Konsolu açtıktan sonra atadığınız tuşa basarak bind shift “r_cleardecals” yazın ve Enter’a basın. Bu sayede oyuna girdiğinizde “shift” tuşuna basarak çevredeki görünümleri silebileceksiniz. Son olarak CS:GO’nun Steam sayfasına buradan göz atabilirsiniz.

CS: GO rakip sunucularında kullanabileceğiniz kodlar:

 • cl_radar_always_centered : Oyunda harita yerine hareket eden bir radar kullanılması nedeniyle; Radarda gördüğünüz kırmızı noktaların yeri konusunda yanılıyor olabilirsiniz. Yukarıdaki komut, radarı sizin için merkezler, böylece radar sizinle birlikte hareket etmez. Şimdiye kadar yukarıdaki komut olmadan oynadıysanız, alışmanız biraz zaman alabilir. Ancak sabit radarla oynamanın düşmanlarınızın nereden geldiğini anlamanıza yardımcı olacağını göreceksiniz.
 • cl_use_opens_buy_menu 0 : Diyelim ki tur yeni başladı ve arkadaşınız size bir silah fırlattı. Silahı yere indirmek için E tuşuna bastığınızda silahı bulamazsanız oyun sizin için satın alma menüsünü açıyor. Yukarıdaki kodu konsola girdiğinizde, “E” tuşu artık satın alma menüsünü açmayacaktır.
 • + cl_show_team_equipment : “Takım ekipmanını göster” kodu, takım arkadaşlarınızın başlarının üzerinde bulunan silahları ve el bombalarını gösterir. Bu şekilde, uzakta olsanız bile arkadaşlarınızın ekipmanı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda bir ses duyduğunuzda önek atarak arkadaşınıza vurmamanızı sağlar.
 • voice_scale 0.3 : Bildiğiniz takım arkadaşlarınızla oyuna girmediyseniz, rastgele oyuncular bazen çok gürültülü olabilir. Takım arkadaşlarınızın yüksek sesle konuşmasını duyacak kadar kısmak, sizi oyuna daha fazla konsantre hale getirecektir. Bu kolaylık için burada yukarıdaki kodu kullanabilirsiniz.
 • novid : Oyun içi kod olmamasına rağmen, novid de çok kullanışlı bir koddur. Yukarıdaki kodu kullanarak, Valve’ın 1000 kez izlediğimiz tanıtımlarını izlemeyi atlayabilirsiniz.
  dil : Oyununuzun dilini “Dil” kodu ile değiştirebilirsiniz. Örneğin, dili İngilizce olarak değiştirmek istiyorsanız, konsola “dil ingilizce” yazmanız yeterli olacaktır.
 • cl_hud_color : Bu komut ile arayüzünüzün rengini değiştirebilirsiniz. Örneğin, “cl_hud_color red” yazmak arayüzünüzü kırmızıya çevirecektir.
 • cl_lefthand : Solaksanız veya sadece bir değişiklik istiyorsanız, yukarıdaki kodu kullanarak silahı sol elinizde tutmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle karakteriniz ve silahınız ekranın sol tarafında belirmeye başlayacaktır. Bu kodu geri almak istiyorsanız, “cl_righthand” yazmanız yeterlidir.
 • voice_enable 0 : Takım arkadaşlarınızı tamamen sessize almak istiyorsanız, neredeyse CS: GO kan silme kodu kadar değerli olan yukarıdaki kodu kullanabilirsiniz. Bu şekilde, takım arkadaşlarınızdan hiçbirini duymayacaksınız.
 • quit : Bu komut ile oyunu kapatabilirsiniz.

CSGO Kan Silme Kodu [Güncel Tuş Atama]

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu