TeknoDiot
     
     
     

CS:GO e-Spor Takımı Space Soldiers Dağıldı!

CS:GO e-Spor Takımı Space Soldiers Dağıldı!

Türkiye’yi e-Spor turnuvalarında temsil eden gururumuz Space Soldiers e-Spor takımı dağıldı. İşte konu hakkında tüm bilinenler.

Aslında her şey dün gece saatlerinde tüm oyuncular sosyal medya hesaplarındaki fotoğrafları kaldırarak siyah yapmışlardı. Bu beraberinde birçok dedikoduyu da getirdi. Bazı taraftarlar bunun bir sosyal sorumluluk projesi olduğunundan yana olsa da işler hiçte öyle durmuyordu. Diğer taraftarlara ise Spce Soldiers’ın logo vs. değişikliği derken genel düşünce takımın dağılacağı konusundaydı.

CS:GO e-Spor Takımı Space Soldiers Dağıldı!

[ilgiliicerik icerik_id=”17693″]

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Engin ‘MAj3R‘ Küpeli, Çağatay ‘DESPE‘ Sedef, Engin ‘ngiN‘ Kor, Ahmet ‘paz‘ Karahoca ve Buğra ‘Calyx‘ Arkın ve  İsmailcan ‘XANTARES‘ Dörtkardeş Twitter biyografilerinde yazan ‘Space Soldiers‘ ifadelerini kaldırdılar. Aynı zamanda Paz, Ngin, Calyx ve MAj3R steam profillerini gizleyerek oradaki fotoğraflarını da siyah yaptılar. Bazı oyuncular da kapak ve profil resimlerini tamamen siyah renge bürüdü.

CS:GO e-Spor Takımı Space Soldiers Dağıldı! CS:GO e-Spor Takımı Space Soldiers Dağıldı!

Dağıldı mı, dağılmadı mı? derken bir gelişme daha yaşandı. XANTARES ve MAj3R dışındaki tüm oyuncular Instagram‘dan Space Soldiers’ın resmi profilini takipten çıkarmasıyla takımın dağıldığı kesinleşmeye başladı gibiydi.

Space Soldiers yönetiminden ve oyuncular tarafından bir açıklama gelmese de bu bulgular doğrultusunda ne yazık ki Türkiye’nin en büyük CS:GO takımına veda etmiş olabiliriz. Konu hakkında hiç bir yerden açıklama yapılmadığını belirtmek isteriz. Son olarak dağılmadan kasıt aslında takımda temel değişikliğe gidilebilir hiçbir şey belli değil şuanda ancak işte o olasılıklar;

1. sert bir kadro değişikliği (birden fazla oyuncu)

2. org değişikliği

3. disband ve beraberindeki belirsizlik

4. oyunculardan süreli bir protesto (para, kulüp ile anlaşamama vb.)

Açıklamalar yapılırsa bu haberimiz güncellenecektir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Her Gün Bir Bedava Oyuna Sahip Olun!

Uğur Aydemir

League of Legends Severler İçin LoL Skin Programı Tablet Adam’da

Buğra Noyan

Google Play Store’da Black Friday İndirimleri

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.