TeknoDiot
     
     
     

Corsair En Hızlı SSD Modelini Duyurdu!

Corsair En Hızlı SSD Modelini Duyurdu!

PCI Express 3.0 x4 arayüzünü kullanan Corsair Neutron NX500 NVMe PCIe AIC SSD, gerçek performansı arayan kullanıcıların arzu nesnesi olacağa benziyor.

Geleneksel SATA 3.0 SSD modellerine göre 5 kat daha fazla hız sunan Corsair Neutron NX500 NVMe PCIe AIC SSD performans tutkunu kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumdaPCI Express 3.0 x4 slotunukullanan ürün, sunduğu değerlerle Corsair’in şimdiye kadar ürettiği en hızlı SSD olarak lanse ediliyor. 400 GB800 GB ve 1600 GB kapasite seçeneklerine sahip olan Corsair Neutron NX500 NVMe PCIe AIC SSD, 3000 MB/s sıralı okuma ve 2400 MB/s sıralı yazmanın yanı sıra, 300K/270K IOPS rastgele okuma yazma değerlerine ulaşıyor. Sıcaklık sebebiyle performans kaybı yaşatmayan SSD, m.2 PCI Express NVME SSD’lere göre 20 derece daha düşük derecelerde çalışıyor.

Corsair En Hızlı SSD Modelini Duyurdu!

Yüksek performanslı MLC NAND ve DDR3 önbellek ile donatılan NX500TLC NAND SSD modellerine göre üst düzey verimlilik ve performans sunmasıyla da göz dolduruyor. Hata düzeltmedinamik aşınma düzeylemeve gelişmiş atık veri toplama sayesinde ürünün ömrü de uzun kalıyor.

Daha fazla koruma ve kontrol isteyenler için Corsair SSD Toolboxyazılımıyla da tamamen uyumlu olan Neutron NX500 bu sayede kullanıcılarına üst düzey konfigürasyona destekgüvenli silmedisk klonlama ve firmware güncellemeleri sağlıyor. Ek olarak S.M.A.R.T. nitelikleri ve ortalama SSD sağlığını da gözlemleyebiliyorsunuz. 5 yıl garanti süresi sunulan Corsair Neutron NX500 NVMe PCIe AIC SSD modelleri Ağustos ayı sonunda piyasaya sürülecek. 400 GB model 370 avrove 800 GB model 760 avroluk fiyat etiketine sahipken, 1600 MB model için fiyat bilgisi henüz verilmiyor.

Kaynak

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


4.5G Teknolojisinin Kullanan Sayısı Ne Kadar?

Buğra Noyan

Kripto Para Borsası Thodex Android Uygulaması Google Play Store’da Yayında

Buğra Noyan

Kötü Amaçlı Yazılım, Ekran Parlaklığını Ayarlayarak Verileri Çalıyor

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.