Tiktok Takipçi Satın Al

Coronavirüs, iPhone 9 / SE 2 ve AirPods Üretimini Engelleyebilir!

Apple, Çin merkezli tedarikçilerinden bu yılın ilk yarısında üretimi 80 milyon iPhone’a kadar artırmasını istedi. İşleri perspektife sokmak, şirketin hisse fiyatının ileride yükselmesine yardımcı olan aynı dönemde üretim hacminde geçen yılın üretimine göre% 10’luk bir artış yaşandı.

Bu yıl Apple için fazlasıyla meşgul olacak çünkü ilkbaharda ve daha sonra sonbaharda birkaç model geliyor fakat Çin, Çin’in Hubei Eyaletinden geldiğine inanılan coronavirüs tehdidiyle karşı karşıya. Raporlara göre, Hubei Eyaleti Coronavirüs’ten muzdarip 100’den fazla teyit edilmiş vaka gördü ve sayıların artması bekleniyor. Apple’ın iki üretim fabrikasının bulunduğu Çin’in Henan ve Guangdong Eyaletleri, insanların iPhone üretimi konusunda korkmalarının nedenlerinden biri haline gelen Hubei Eyaletine yakın olması.

Coronavirüs, iPhone 9 / SE 2 ve AirPods Üretimini Engelleyebilir!


Bir tedarik zinciri yöneticisine göre, Coronavirus’un patlak vermesi önümüzdeki Şubat ayının üçüncü haftasında seri üretime geçmesi planlanan iPhone 9 için üretim programını etkileyebilir ve ardından Mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple çift kaynaklı bir sisteme güvenmesine rağmen, fabrikalarından birinin etkilenmesi durumunda, diğerleri üretim programını tamamlamak için fedakarlık etmek durumunda kalabilir.

Ayrıca, Çinli yetkililer insanlardan evde kalmasını ve iPhone 9 üretimine büyük bir darbe olabilecek herkesle temas etmekten kaçınmasını istedi. Aslında bu, Apple’ın pazar payının Pazartesi gününden itibaren neredeyse% 2,9 azalmasına neden oldu. Virüs, Apple’ın bu yılın ilk yarısında üretilmesi gereken 45 milyon büyük bir birim öngördüğü için Apple AirPods üretimini de etkileyecek gibi görünüyor.

Bu tahmin geçen yıl satılan 60 milyon adet AirPods’u geçmesi hedefleniyor. Apple’ın iPhone 9 üniteleri üretmeye devam etmesi bekleniyor olsa da, tahmini hacimden çok daha fazla olmayacak, bu nedenle virüsün üretimde herhangi bir bozulmaya neden olması durumunda kullanılabilirlik sınırlı olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu