Cloudflare, Windows ve Mac İçin Ücretsiz VPN Sunuyor! (Linux Sürümü de Geliyor)

Cloudflare VPN, uygulamanın mobil cihazlara geçmesinden bir yıl sonra Windows ve Mac için ilk WARP beta sürümünü yayınladı.

Şu anda iki platformda ücretsiz olarak kullanılabilen WARP, Linux içinde gelecek, ancak Cloudflare bu konuda ek çalışmaların gerekli olduğunu söylüyor.

Şirket, Windows ve macOS için WARP’nin beta ve Android ve iOS’taki daha hızlı gelişecek durumda. Mobil sürümün genel kullanılabilirliği, beta Nisan ayından sonra Eylül 2019’da duyuruldu.

Linux beta muhtemelen bu yıl içinde

Temel özellik paketi Windows ve Mac’te ücretsiz olmayacak olsa da, Cloudflare ücretli bir premium sürümün de sunulacağını açıklıyor.

“Daha da hızlı İnternet performansı için Cloudflare Argo ağından yararlanmanıza izin vermek için önümüzdeki aylarda WARP + desteği eklemeyi planlıyoruz. Mevcut WARP + abonelerine indirimli olarak ek cihaz eklemeleri için bir plan seçeneği sunacağız ” diye açıklıyor şirket.

Cloudflare, Windows ve Mac İçin Ücretsiz VPN Sunuyor! (Linux Sürümü de Geliyor)

Linux sürümü ile ilgili olarak, Cloudflare önce Windows ve Mac istemcilerini ilk kez hazır hale getirmek ve ancak daha sonra bu sürüme konsantre olmak istediğini açıklıyor. Tabii ki, bu noktada mevcut bir ETA mevcut değil, ancak şirketin genel kullanılabilirliğe mobil sürümde olduğundan çok daha hızlı ulaşmak istediği göz önüne alındığında, Linux için ilk betadan çok uzak olmamalıyız.

İLGİLİ İÇERİK:  Keenetic, Wi-Fi Kablosuz WPA3 Güvenlik Protokolünü, Türkiye’de Sunmaya Başladı!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu