Cloudflare Nedir? Cloudflare Ne İşe Yarar?

Cloudflare nedir? Cloudflare ne işe yarar? İşte bu soruların cevaplarını bu makalemizde sizlere aktarıyor olacağız.

Cloudflare nedir? Cloudflare bir bütün olarak web sitesi için olmazsa olmaz özellikler olan sürat, güvenlik gibi unsurları yüksek derecede iyileştirip, aynı zamanda korumaya da alan proxy sitemine dair hizmetleri bir arada sunan bir yapıdır. Bu sistem kullanıcılarına farklı boyutlarda ve sınırlar altında yine farklı hizmetler sunmaktadır.

Özellikle internet sitelerinin ziyaretçi güvenlikleri konusunda da çalışan bu sistem ile web sitesi zararlı kişilerden de arındırılmış olmaktadır. Cloudflare uygulaması kullanıcılar tarafından ücretsiz sürüm ve ücretli paketler olarak da kullanılabilmektedir. Ücretli paketler içinde serbest olan seçeneğe göre farklı düzeyde sunulan hizmet ve uygulamalarda bulunmaktadır.

Cloudflare Nedir? Cloudflare Ne İşe Yarar?

Cloudflare Nasıl Hizmetler Sunmaktadır?

Cloudflare ne iş yarar? Genel anlamda proxy mantığı ile çalışan ve bu yönde sunduğu olanaklara sahip bir uygulama olan Cloudflare ile farklı türde ve özellikte hizmetlerde alınabilmektedir. Web siteniz için yapabileceğiniz bir başka özellik ise bu uygulama üzerinden dilediğiniz ülkelerinden sitenize girişi engelleyebilme durumudur. Web sitesinin mevcut süratini de artıran bu hizmet ile ayrıca site trafik düzenlemeleri ve iyileştirmeleri yapma olanakları da bulunmaktadır.

Yine bütün web siteleri için son derece önemli bir konu olan SEO ayarları içinde özel düzenlemeler yapma imkanını Cloudflare ile elde etmek mümkündür. Özel bazı işlemler için tuttuğu ayrı formlar ve raporlar ile de genel anlamda her açıdan web sitesinin analizi yapılıp, değerlendirme olanakları elde edilmektedir.

İLGİLİ İÇERİK:  Huawei P30 Pro, MWC 2019 Şangay'da Büyük Ödülle Döndü
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu