Çin'e Uygulanan Gümrük Vergileri Oyun Sektörlerini de Vuracak! - TeknoDiot.com

Çin’e Uygulanan Gümrük Vergileri Oyun Sektörlerini de Vuracak!

Abone Ol 

Birbirlerine rakipte olsalar yeri geldiklerinde birbirlerine destekte olan 3 büyük oyun firması Amerika Birleşik Devletleri  Ticaret Temsilcisi için bir şikayet dosyası hazırladı.

takipçi satın al
takipçi satın al

SonyMicrosoft ve Nintendo’nun Trump’a karşı birleşerek Çin’e uygulanan vergi zamlarına karşı ortak bir açıklama yaptı. Çin’den ithal edilen ürünlere uygulanan tarifelerin ABD’deki işletmelere ve tüketicilere orantısız zarar verilebileceğinin altını çizdiler. Teknoloji devi üç şirketin yetkilileri Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Temsilcisi için bir şikayet dosyası hazırladı. Hazırlanan dosyada Çin’e uygulanan gümrük vergisinin oyun konsolları pazarını büyük sıkıntıya sokacağı belirtildi.Çin'e Uygulanan Gümrük Vergileri Oyun Sektörlerini de Vuracak!

Mektuba göre, tarifelerin %25 oranında artması Amerikalı tüketicilere 840 milyon dolar ek maliyet olarak yansıyacak. Trump tariflerinin Amerikan PC pazarına da önemli etkileri olmuştu. Bu etkinin çok daha büyüğünün konsol pazarında yaşanacağı tahmin ediliyor. Amerika Birleşik Devletleri’ne ithal edilen video oyun konsollarının % 96’sından fazlası Çin’de yapılıyor. Uygulana gümrük vergisinin maliyetleri arttıracağı ve oyun ekosistemine büyük zarar vereceği belirtiliyor.

Göz atın:   PUBG Mobile Yenileniyor! Yeni Güncelleme Yayınlandı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu