Tiktok Takipçi Satın Al

Canon, Yeni DSLR Kamerası EOS-1D X Mark III’ü Tanıttı

Canon, CES 2020‘de şirketin yeni amiral gemisi DSLR’si ve 2016 başlarında açıklanan 1D X Mark II’nin halefi olan yeni 1D X Mark III’ü tanıttı.

Kameranın merkezinde, yeni tasarlanmış bir Yüksek Ayrıntı Düşük Geçiş Filtresi ve Canon‘un DIGIC X görüntü işlemcisi bulunan 20,1 megapiksel tam kare CMOS sensör var.


Sensör, filtre ve işlemci, daha yüksek çözünürlük, daha yüksek hassasiyet, yüksek ISO’da daha iyi görüntü kalitesi ve daha az harelenme sağlamak için bir araya gelir. ISO aralığı şimdi 100 ila 102400 (Mark II’de 100-51200’den) ve 50-819200’e genişletilebilir.

Birincil DIGIC X işlemciye ek olarak, fotoğraf makinesinde kameranın AF / AE işlevselliğine adanmış bir DIGIC 8 işlemci de vardır. Selefi (çift DIGIC 6+) ile karşılaştırıldığında 1D X Mark III, daha az güç tüketirken 3.1 kat görüntü işleme gücüne ve 380 kat Çift CMOS AF işleme performansına sahiptir.

 

Yeni amiral gemisi: Canon EOS-1D X Mark III

Hızla, optik vizör kullanılırken (saniyede gecikme ve görüntü karartması ile) kamera saniyede 16 kare çekim yapabilir. Mekanik veya sessiz deklanşörle Canlı Görünüm çekimine geçin ve bu kare hızı 20 fps’ye kadar çıkar. Çift CFexress kart yuvası kullanılırken kameranın arabelleği 1.000 veya daha fazla RAW + JPEG fotoğraf tutabilir.

Otomatik odaklama sistemi, bir öznenin başını ve yüzünü izlemek için Derin Öğrenme Teknolojisini kullanan yeni bir 191 noktalı optik vizör AF sistemidir (155 çapraz tip noktalı). Canon, AF sensörünün yeni bir kare piksel tasarımıyla (görüntü sensörlerine dayalı olarak) yeniden tasarlandığını ve AF sensörünün merkezdeki çözünürlüğün 28 katını verdiğini söylüyor.

Canon, Yeni DSLR Kamerası EOS-1D X Mark III'ü Tanıttı

Canlı Görüntü sırasında Çift Piksel CMOS AF, -6 ~ 18 EV ile vizörün %90 x %100’ünde doğru otomatik netleme sağlar. Manuel olarak seçilebilen 3869 AF konumu ve 525 otomatik alan vardır.

Canon, “Live View çekimlerinde EOS-1D X Mark III’ün AF sistemi yüz, kafa ve en dikkat çekici göz algılama AF izlemeyi destekler” diyor. “Göz algılama AF, hareketli bir nesnenin gözünü kilitleyerek ve takip ederek yüksek hassasiyetli izleme sağlar. Canlı Görüntüde AF / AE izleme yüksek hızlı seri çekim sırasında hem RAW hem de RAW + JPEG dosya formatında 20 fps’ye kadar yakalama özelliği ile desteklenir. ”

AF-On düğmesine yeni bir Akıllı Denetleyici yerleştirildi ve fotoğrafçıların AF noktalarını hızlı bir şekilde seçmelerini sağladı. Bu, vizörden bakarken veya Canlı Görüntü sırasında parmağınızı düğmenin yüzeyi boyunca sürükleyerek AF noktalarını hızlı bir şekilde taşımanızı sağlar. Bu özellik, görüntü oynatımı sırasında büyütülmüş alanı taşımak için de kullanılabilir.

Canon, Yeni DSLR Kamerası EOS-1D X Mark III'ü Tanıttı

Canon, Yeni DSLR Kamerası EOS-1D X Mark III'ü Tanıttı

AF-On düğmesindeki Akıllı Denetleyici

Video ön tarafında kamera, Canon Log’da (Yüksek Dinamik Aralık’ın 12 durağı) 10 bit 4: 2 ile sensörün tam genişliğini kullanarak 12 bit 5.5K RAW video dahili kayıt ve aşırı örnekleme 4K 60p video kaydı yapabilir: 2. 4K 60p verilerini harici cihazlara / kayıt cihazlarına iletmek için bir HDMI bağlantı noktası da vardır.

Kameranın arkasında, %100 kapsama alanı ve 0,76x büyütme ile bir vizör altında 3,2 inç 2,1 milyon noktalı dokunmatik LCD bulunur. 1D X Mark III, dahili gigabit Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth ve daha fazlası (örn. FTP, EOS Yardımcı Programı veya Tarayıcı Uzaktan Kumandası) gibi bağlantıları ayarlamak için menüde yeni bir Ağ sekmesine sahiptir. Ayrıca şifreli ağ kimlik doğrulaması desteği de vardır.

Canon, Yeni DSLR Kamerası EOS-1D X Mark III'ü Tanıttı

Kameranın diğer özellikleri ve özellikleri arasında düğme aydınlatması, Dokunmatik AF, çoklu denetleyici, 2.850 çekim pil ömrü, Yüz Önceliği E-TTL II ölçümü (yüz algılandığında otomatik harici flaş ayarı), Dijital Lens Optimize Edici (kırınım) ve sapma düzeltmesi), 10 bit HEIF dosya biçimi, dahili GPS ve toz / hava koşullarına dayanıklılık.

Canon EOS-1D X Mark III’ün kamerası optik tarayıcı kullanılırken saniyede 16 kare çekebiliyor. Live View moduna geçiş yapılırsa bu değer, saniye başına 20 kareye kadar yükselebiliyor. Kamerada bulunan geçici bellek 1.000 adet ve üzeri RAW+JPEG fotoğrafları barındırabiliyor.

Canon’un yeni kamerasında bulunan otomatik odak sistemi, öznenin kafasını ve yüzünü takip etmek için Deep Learning teknolojisini kullanan 191 noktalı optik tarayıcıyı kullanıyor. Canon, otomatik odak sensörünün yeni kare piksel tasarımıyla yeniden tasarlandığı belirtti. Böylece otomatik odağın ortasındaki çözünürlük tam 28 kat artış yaşadı. Son olarak teknolojik ürünler ile ilgili güncel haberlere teknoloji haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Canon, Yeni DSLR Kamerası EOS-1D X Mark III'ü Tanıttı

:: Acer, Gezginler İçin Hafif ve İnce Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu