Tiktok Takipçi Satın Al

Call Of Duty: Black Ops Cold War Oyununun Bir Kısmı Türkiye’de Geçecek!

Oyunun detayları belli oldu.

Yeni Call Of Duty: Black Ops Cold War detayları belli oldu! Soğuk Savaş’tan etkilenen ülkemiz oyunda yerini alacak gibi görünüyor! Önceki haberimizde detayların Çarşamba günü açıklanacağını belirtmiştik. İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde teaser duyurulmuştu ve 26 Ağustos’ta detaylı bilginin verileceği söyleniyordu. Fragman geldi ve oyunun detayları hafiften belirmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde e-ticaret sitelerinde oyunun açıklamasında “Doğu Berlin, Vietnam, Türkiye, SSCB Merkezleri gibi birçok ikonik mekan kullanılacak.” detayları sızdırılmıştı. Türkiye’yi gören Türk CoD oyuncuları eminim fazlasıyla heyecanlanmıştır. Fragmanı izleyince ben daha da heyecanlandım. Fragmanla ilgili konuşmadan önce oyunun 13 Kasım tarihinde çıkacağı planlanıyor.


Activision’un yaptığı Call of Duty: Black Ops Cold War tanıtım etkinliğinde yayınlanan fragmanda öyle bir detay var ki tüm Türk CoD severleri heyecanlandıran cinsten. Fragmanı açtığınızda tüm detaylarına güzelce bakın dostlar ama özellikle 48. saniyeye! 1957’de yapımı tamamlanan Trabzon Uluslararası Havalimanı var görüntüde! Tabi oyunun içerisinde “Trabzon Belediye Havalimanı” tabelası yer alıyor, muhtemelen o zamanlar öyle adlandırılan bir yer. Şimdi fragmanı izleyin ve senaryo hakkında fikirlerimi belirteyim.

Türkiye Hakkında Olabilecek Senaryo Hakkında Fikirlerim

Gördüğünüz gibi fragmanın başlarında nükleer programlardan bahsediyor. Bu da 1961’de Türkiye’ye yerleştirmeye başlanan Jüpiter Füzelerini akla getiriyor. Küba ve Türkiye’nin ileri karakol olarak kullanıldığı Soğuk Savaş döneminde buralar anlatılmazsa kimse o oyuna soğuk savaş dememeli bence. Füzeler için iki tarafın anlaşması sonrası Amerika durmadan Türkiye üzerinden Rusya’yı yoklamış, bu da Trabzon Havalimanı’nı o şekilde kullanıldığını gösteriyor. İncirlik üssünün de oyunda görüneceğini düşünüyorum yapmazlarsa ayıp olur. Bu zamana kadar Generals oyununda bile gösterilen yer Amerika için çok önem arz eden bir üs.

Call Of Duty: Black Ops Cold War Oyununun Bir Kısmı Türkiye'de Geçecek!

Vietnam ve Doğu Berlin’de Amerika’nın Rusya’yı yokladığı diğer cepheler. Vietnam ayakta kalmasaydı muhtemelen oradan da açılacak cepheyle Rusya çok zor duruma düşerdi. Vietnam’da gerilla taktikleriyle Amerika’yı fena benzettiler. Doğu Berlin’de yaşanan duvar krizlerini oyun bize nasıl anlatacak merak ediyorum doğrusu.

Fazla uçuk kaçık olmadan gerçekçi bir CoD bizleri bekliyor bu sefer. Umarım uzay kapışmalarına da değinir ama fazla suyunu çıkarmaz. Bu arada oyunu ön sipariş veren arkadaşları erken erişim bekliyor haberiniz olsun.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu