Tiktok Takipçi Satın Al

Bu Windows 10 Sürümüne Sahip Kullanıcılar Birçok Sorun Yaşıyor!

Windows 10 1903 kullanıcıları, güncelleştirme kaldırıldıktan sonra kaybolan KB4524147 toplu güncelleştirmesini yükledikten sonra önyükleme, yazdırma ve Başlat Menüsü sorunlarını bildirmeye başladı. 

Microsoft, henüz bu sorunların hiçbirini kabul etmedi, ancak raporların sayısı bu güncelleştirmeyle ilgili bir sorun olduğunu gösteriyor. 


Windows güncelleştirmelerinde olduğu gibi, bazı kullanıcılar Windows 10 KB4524147 güncelleştirmesini yükledikten sonra sorun yaşarken, diğerleri de sorun yaşamıyor.

Gerçek şu ki, bu güncellemenin sıcak bir karışıklık kargaşası olduğu, düzeltmelerin açıklamasının kötü bir şekilde ifade edildiği ve hiç kimse bunun bir güvenlik düzeltmesi olan toplu güvenlik güncelleştirmesi veya öncelikle güvenlikle ilgili olmayan düzeltmeler içeren bir güvenlik güncelleştirmesi olup olmadığı hakkında hiçbir fikri bulunmuyor.

Bu Windows 10 Sürümüne Sahip Kullanıcılar Birçok Sorun Yaşıyor!

Ne olursa olsun, Windows 10 KB4524147 güncelleştirmesi yüklendikten sonra, kullanıcılar daha önce sahip olmadıkları sorunları bildiriyorlar. Aşağıda, bu güncelleme ile ilgili olarak kullanıcıların karşılaştıkları sorunlar mevcut;

  • Başlat Menüsü çöküyor
  • Yazdırma sorunları var
  • eGPU kasaları artık Windows 10 1903’te tanınmıyor

Windows 10 KB4524147 güncellemesini kaldırma

Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra sorun yaşayanlar için, şu anda bu sorunları çözmenin tek yolu manuel bir şekilde güncellemeyi kaldırmaktır.

Bu bir güvenlik güncelleştirmesi olsa da, Internet Explorer’da bir riske neden olabileceği için kaldırmanız önerilmez. Özellikle bu güvenlik açığı göz önüne alındığında, Windows kullanıcılarına yönelik hedefli kimlik avı kampanyalarında kullanıldığı görülmüştür.

Bununla birlikte, Susan Bradley’in belirttiği gibi bu güvenlik açığı, Word belgelerinde bulunan bağlantılara tıklandığında varsayılan olarak Internet Explorer’ı açan eski makinelere karşı daha etkilidir.

Windows 10 veya daha önceki işletim sistemlerinin eski sürümlerini kullanmıyorsanız, etkilenme şansınız azalıyor.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu