Tiktok Takipçi Satın Al

Bu Alan Adı DropCatch’te 50.000 Dolara Satıldı

PirateBay, internette en popüler bit torrent sitelerinden biridir.

Pirate Bay ismiyle pek çok alan adı uzantısı mevcuttur. thepiratebay.org ana alan alanı erişimidir. Ancak Dropcatch üzerinden bir açık artırmada, alan adı piratebay.org olan bir domain tam 50.000 dolara alıcı buldu.

PirateBay.org DropCatch’te Açık Artırmada Satıldı


ThePirateBay.org ve ThePirate-Bay.org içerik barındırıyordu. Sitenin sahibi kaydı yenilemedi ve ardından Pirate-bay ile ilgili alanlar kullanıma sunuldu. Sitenin sahibi alan adını yenilemediği için, profesyonel hizmet “brocker ” alanı kurtararak açık artırmaya çıkardı. Piratebay.org 50.000 dolara ‘clvrfls’a satıldı.

Yeni sahibinin onunla ne yapacağı ise bilinmiyor. Piratebay.org sitesini ziyaret ederseniz, ” piratebay.org yakında geliyor ” mesajını göreceksiniz. Bu alan adından sonra satışa çıkacak bir sonraki alanın ThePiratebay.com olması beklenmektedir. Açık artırma bu hafta içinde gerçekleşebilir ve ardından ThePiratebay.net ve Piratebay.net gelir.

Bu Alan Adı DropCatch'te 50.000 Dolara Satıldı

Böylece dün teklif kaybeden tüm müzayedeciler bir sonraki açık artırmada bir şans elde edebilir. Pirate Bay’in alan adı 2004 yılında tescil edildi. Pirate Bay’in kurucu ortağı Fredrik Neij tescil ettirdi. Yakın zamanda tescil sahibi Fredrik, Whois verilerinde listelenmiştir. Ve neden her iki alan adının ( Piratebay.org ve ThePiratebay.com) süresinin dolmasına izin verdiği bilinmemektedir. Bu alanlar sitenin ana adresi olarak kullanılmadı.

Bu Alan Adı DropCatch'te 50.000 Dolara Satıldı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu