Tiktok Takipçi Satın Al

Brawl Stars Nasıl Oynanır? Brawl Stars Nasıl Bir Oyun?

Son dönmelerin popüler oyunlarından olan Brawl Stars hakkında sizlere detaylı bir rehber hazırladık. Detaylar makalemizde...

Brawl Stars nasıl oynanır? Brawl Stars nasıl bir oyundur? Son dönemin en popüler oyunlarından bir tanesi olan Brawl Stars her oyuncuya farklı bir heyecan duygusu yaşatmakta.


Oyun hem ekip algısını hem de bireysel mücadeleyi çok güzel bir şekilde oyuncuya yansıtmaktadır. Bu sayede her oyuncu oyundan iki katı zevk alabilmektedir. İlk çıktığı günden bu yana binlerce kişilik oyuncu kitlesi buluna Brawl Stars popülerliğini kusursuz bir şekilde korumakta.

Oyuna gelen güncellemeler, düzenlenen etkinlikler ve çok daha fazlası oyuncuların oyunu tercih etme sebepleri arasında yer almakta. Aynı zamanda oyun kişiye özel etkinlikleri ile de yüksek oranda ilgi çekmekte.

Tam bir takım oyunu olmasının yanında bireysel olarak yapılacak her hareket başarıyı ya da başarısızlığı beraberinde getirmektedir. Oyunun bu mücadeleci ruhu her geçen gün oyuncu sayısının artmasını sağlamaktadır.

Arkadaşlarınızla takım kurun ve destansı çok oyunculu MAYHEM için hazırlanın! Brawl Stars, Clash of Clans ve Clash Royale’ın yapımcılarının en yeni oyunu. En sevdiğiniz oyun moduna geçin ve arkadaşlarınızla hızlı maçlar yapın. Vurun, havaya uçurun, yumruk atın ve BRAWL’ı kazanın.

Özellikle yeni başlayan ve oyundan bihaber olan oyuncuların aklında sürekli “Brawl Stars nasıl oynanır?” sorusu gelmektedir. Aslına bakıldığında oyunun amacı kendisini belli etmektedir. Ancak zafer kazanabilmek için detaylara dikkat etmek gerekir.

Brawl Stars Nasıl Oynanır? Brawl Stars Nasıl Bir Oyun?

Brawl Stars Nasıl Oynanır?

Oyuna giriş yaptıktan sonra yeni bir oyuna katılım sağlanır. Oyun alanına girdikten sonra ekranın sol tarafında yer alan imleç ile karakter hareket ettirilebilmektedir. Her noktaya hareket burada sunulan dijital oyun kolu ile mümkün olmaktadır. Ekranın diğer tarafı yani sağ tarafında ise ateş etmek ve rakip oyuncuları yok etmek amacı ile kullanılacak tuşlar yer almaktadır.

Bu noktada iki farklı ateş modu yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi normal ateş modu diğeri ise süper ateş modudur. Düz bir atış için ise kırmızı düğme kullanılmaktadır.  Bu kırmızı düğmeye tek bir kere basılıp bırakıldığında en yakındaki düşmana bir defa ateş edilmiş olur. Sürekli basılı tutulduğunda birden çok düşmanın hedef alındığı bir telgraf oluşturulmaktadır.

Ekranda yer alan yeşil bar karakterin sağlığını yansıtmaktadır. Onun altında yer alan turuncu çubuklar ise silahın tekrar doldurma işlemi yapılmadan önce kaç defa daha atış yapılabileceğini göstermektedir. Bu çubuklar takip edilerek rakip takımın üyelerine kaç defa daha atış yapılacağı gözlemlenebilir.

Brawl Stars Nasıl Oynanır? Brawl Stars Nasıl Bir Oyun?

Brawl Stars Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Şu anda en popüler mobil oyunlardan biridir. Oyun, Clash of Clans ve Clash Royale’ın geliştirilmesinden de sorumlu olan Fin şirketi Supercell tarafından geliştirildi.

Oyun, beta aşamasından bir buçuk yıl sonra tam erişim için 12 Aralık 2018’de küresel olarak piyasaya sürüldü. Brawl Stars, oyuncular için birden fazla oyun modu bulunan çok oyunculu strateji atış mobil oyununu oynaması ücretsiz bir oyundur.

Bir kuruş ödemeden oyunun tüm özelliklerinin kilidi açılabildiğinden, oyun ücretsiz oyuncular için çok dostane bir oyundur. Yeni oyuncular oyunda mücadele edebilir, ancak etkili öğrenme ve doğru uygulama ile herkes oyuna hakim olabilir. İşte Brawl Stars ile yeni başlayan oyunculara yardımcı olacak bir başlangıç ​​kılavuzu.

Tüm Brawler’lar kutuları açarak elde edilebilir ve kutuları açarken nadirliğe bağlı olarak kavgacıyı şans eseri elde edersiniz. Kavgacıların nadirliği şunlara ayrılır:

 1. Kupa yolu : kupa yolu ödülleri ile elde edilir
 2. Nadir : Kutular / Değerli Taşlar
 3. Süper Nadir : Kutular / Değerli Taşlar
 4. Epik : Kutular / Değerli Taşlar
 5. Efsanevi : Kutular / Değerli Taşlar
 6. Efsanevi : Kutular / Değerli Taşlar

Size madeni paralar, dövüşçüler, güç puanları, yıldız güçleri, biletler, jeton katlayıcılar ve son olarak ücretsiz mücevherler sağlayacak üç tür Brawl Box vardır:

 1. Normal Brawl Box : 100 jeton gerektirir
 2. Big Brawl Box : 10 Star token gerektirir
 3. Mega Brawl Box : Gems / Trophy yolu

Kutular

Öğeler kutularından elde edilen size oyun ilerlemeye yardımcı olmak için belirli bir amacı vardır:

 • Jetonlar : Oynayarak elde edilebilir (20 jetona kadar şarj etmek 2 saat 24 dakika sürer ve elde etmek için maksimum 200 jeton saklanabilir)
 • Yıldız Jetonları : Haritaların her dönüşü için ilk oyunu kazanarak elde edilebilir
 • Coin’ler : Brawlers’ınızı yükseltmek için
 • Güç Noktaları : Brawlers’ı yükseltme gereksinimi
 • Yıldız Güçleri : Kavgacınız Güç Seviyesi 9’a ulaştıktan sonra, Kavgacınız için kutulardan elde edilebilecek ekstra bir beceri
 • Biletler : Her hafta sonu özel etkinlikleri oynama zorunluluğu
 • Token Doublers : Jetonlarınızı ikiye katlamak için
 • Taşlar : Çoğu öğeyi, Savaşçıları ve görünümü satın alabilen nadir bir para birimi
 • Yıldız Puanları : Sezon, güçlü oyun ve Şampiyona Mücadelesi ödülleri ile elde edilen ve özel kaplamalar ve Kavga kutuları satın almak için kullanılabilen özel bir para birimi
 • Deneyim : Profilinizi yükseltin ve her seviye atladığınızda az sayıda jeton sağlayın

Kupalar oyunun bel kemiğidir, oyunları kazandıkça veya kaybettikçe kupa kazanır ve kaybedersiniz:

 • Bireysel Brawler Trophy : Her kavgacının kendi kupa sayısı ve rütbesi vardır, kavgacılarınız aldığınız kupalara göre sıralanır, mevcut rütbe sınırı 1250 kupada Seviye 35’tir, 1250 kupayı geçebilirsiniz ancak rütbeniz hiç artmaz Daha ileri. Belirli bir kavgacı için 550 kupayı (Seviye 21) geçtiğinizde, kupa her sezondan sonra ne kadar yükseğe çıktığınıza göre düşecek, karşılığında yıldız puanları alacaksınız. Bir dövüşçünün sıralaması her yükseldiğinde, 10 jeton ödülü alacaksınız. Her kavgacı için de bir liderlik tablosu var.
 • Toplam Kupa : Toplam kupanız, tüm kavgacıların kupalarının toplamına göre belirlenir, kavgacılar, yeni etkinlikler, biletler, kavga kutuları, güç puanları ve madeni paralar gibi ulaştığınız her kilometre taşı için kupa yolu ödülleri alırsınız.
 • Power Play Puanları : Power Play oyunlarınıkazanarak veya kaybederek elde edilebilen kupalardan ayrı bir puanlama sistemi. Sezon için kaç puan kazandığınıza bağlı olarak ödül olarak yıldız puanları alacaksınız.

Hata Düzeltmesi (22 Ekim 2020)

 • Brawl Ball’da topun kalenin arkasında kalmasıyla ilgili bazı sorunlar düzeltildi.
 • Dostluk oyun odalarındaki bazı arızalar düzeltildi
 • Max’in ikinci cihazı düzeltildi
 • İsteğe Bağlı Güncelleme ile şunları düzelttik:
 • iOS 9 cihazlarında başlatma sorunu düzeltildi
 • Amber benzin efektleriyle ilgili bir kilitlenme sorunu düzeltildi
 • Menü ekranlarında Amber alev efektlerinin eksik olmasına neden olan bir sorun düzeltildi
 • Eski 8-BIT Yıldız Gücü simgesini (ayrılma) gösteren bir sorun düzeltildi yalnız biz, ekstra hayat)
 • Oyun odası üye durumunun doğru şekilde görüntülenmesini engelleyen bir sorun düzeltildi
 • BrawlTV’de gereksiz bir kanal düğmesi görüntüleyen bir sorun düzeltildi
 • Bazı Harita Oluşturucusu işlevleri iyileştirildi

Brawl Stars Nasıl Oynanır? Brawl Stars Nasıl Bir Oyun?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu