Tiktok Takipçi Satın Al

Boston Dynamics, Yeni Depo İşçisi Robotu ‘Stretch’i Tanıttı

Boston Dynamics, Yeni Robotunu Tanıtıı: Stretch

ABD’li robot şirketi Boston Dynamics Pazartesi günü, çok özel bir depo işini gerçekleştirmek için tasarlanan Stretch adlı yeni bir robotu tanıttı: Stretch


Boston Dynamics‘in iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Michael Perry, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerden gelen taleplere göre şirketin oluşturduğu tek bir görev için ilk robot olduğunu söyledi.

Perry, Reuters’a şunları söyledi: “Depolarda, kamyon boşaltmanın fiziksel olarak en zor ve tatsız işlerden biri olduğunu hemen hemen evrensel olarak duyduk… İşte Stretch işte burada devreye giriyor,” dedi.

Stretch, otomasyon için yeniden yapılandırmaya gerek kalmadan mevcut depolardaki dar alanlarda hareket etmesine izin veren küçük bir mobil tabana sahiptir. Çok çeşitli kutulu ve küçültülmüş kılıfları tanımlayabilen ve kullanabilen gelişmiş algılama ve bilgisayar görüş kameralarına sahip bir kol ve bir akıllı kavrayıcı ile donatılmıştır.

“23 kilogram civarında kutuları toplamaya bakıyoruz ve maksimum toplama ve taşıma hızımız saatte 800 kasaya ulaşabilir. Bu yüzden hızlı hareket eden, çok yönlü bir robot, ”dedi Perry.

Yeni Robot!

Hyundai Motor Group geçtiğimiz günlerde, robot üreticisine 1,1 milyar dolar değerinde değer veren bir anlaşmayla Boston Dynamics’in hisselerini SoftBank Group Corp’tan satın almayı kabul etti.

Ve Perry, eve hızlı teslimat için sürekli artan tüketici talebinden yararlanma zamanının yeni “bloktaki bot” için olgunlaştığını söyledi.

Analistler, depolama sektörünün son derece güçlü bir 2020 yaşadığını ve büyümenin bu yıl da devam etmesi beklendiğini söylüyor. Pandeminin ortasında çevrimiçi alışveriş sipariş karşılama hizmetlerinde büyük bir genişleme ihtiyacını ortaya çıkardığı için 2020’nin dinamiklerine işaret ediyorlar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu