Tiktok Takipçi Satın Al

Blue Origin, İnsanları Uzaya Göndermek İçin Lisans Aldı

Eski Amazon.com İcra Kurulu Başkanı Jeff Bezos, Blue Origin’in 20 Temmuz’daki ilk mürettebatlı yolculuğunda uzayın sınırına uçmaya hazırlanıyor.


Ajans, Blue Origin’in FAA lisansı Ağustos ayına kadar geçerli olduğu sürece insanları taşıma yetkisine sahip olduğunu ve bu görevleri Teksas’taki Launch Site One tesisinden yürütmesi için onaylandığını doğruladı.

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), Blue Origin’in insanlı uzay uçuşu lisansını onayladı. Reuters’e göre, düzenleyiciden yapılan bir açıklamaya atıfta bulunarak, şirketin test uçuşu sırasında New Shepard’ın donanım ve yazılımının güvenli bir şekilde çalıştığını doğrulaması gerekiyordu.

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), yolcuların dünya atmosferinin sınırlarına teslim edilmesini sağlamak için Blue Origin‘in bir test uçuşu sırasında tüm New Shepard sistemlerini ve yazılımlarını doğrulamasını istedi.

Blue Origin, İnsanları Uzaya Göndermek İçin Lisans Aldı

Testler sonucunda FAA, düzenleyici gerekliliklere uygun olduğu sonucuna vararak lisans onaylandı. 2021 Ağustos ayına kadar geçerli olacaktır.

Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos ve erkek kardeşi de dahil olmak üzere dört uzay turisti, tam bir hafta sonra 20 Temmuz’da yola çıkacak. Bu uçuş, şirketin yolcularla birlikte aracını fırlattığı ilk uçuş olacak.Daha önce şirket, yörünge altı gemisinin 15 testini gerçekleştirdi, ancak sensörlerle donatılmış insan boyutunda bir manken yolcu olarak görev yaptı.

Virgin Galactic uzay aracında bir yörünge altı uçuşun maliyeti 250.000 dolar olarak tahmin ediliyorsa, Blue Origin uçuşun ne kadara mal olacağını belirtmiyor.

Blue Origin, İnsanları Uzaya Göndermek İçin Lisans Aldı

Blue Origin, İnsanları Uzaya Göndermek İçin Lisans Aldı Blue Origin, İnsanları Uzaya Göndermek İçin Lisans Aldı Blue Origin, İnsanları Uzaya Göndermek İçin Lisans Aldı Blue Origin, İnsanları Uzaya Göndermek İçin Lisans Aldı Blue Origin, İnsanları Uzaya Göndermek İçin Lisans Aldı Blue Origin, İnsanları Uzaya Göndermek İçin Lisans Aldı Blue Origin, İnsanları Uzaya Göndermek İçin Lisans Aldı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu