Duvar Sistemi ile Yaz Ayları Daha İyi Geçecek - TeknoDiot.com

Yeni Geliştirilen Duvar Sistemi ile Yaz Ayları Daha İyi Geçecek

Abone Ol 

Yeni malzeme duvarları yaz sıcağını daha katlanılabilir hale getirecek.

takipçi satın al
takipçi satın al

Kore’deki bir araştırma ekibi, dışarıdan ısı penetrasyonunu azaltabilecek yeni bir duvar malzemesi geliştirdi. Çalışmanın sonuçları Energy Conversion and Management dergisi tarafından rapor edildi.

İklim değişikliği nedeniyle yaz sıcağı giderek dayanılmaz hale geliyor ve uzuyor ve bu dönemlerde soğutma yükü artıyor. Yalıtım, artık ısının bir binaya girmesini önlemek için birincil çözümdür. Penetrasyonunu engelleyen ek malzeme kullanımı, odadaki sıcaklık artışını içerebilir ve dolayısıyla binanın soğutma yükünü azaltabilir.

Kore Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nün (KIST) ulusal çalışmalarının Dr. Wu Sarng Karngom kartı tarafından yönetilen ekip, bir faz değiştirme malzemesi (PCM – faz değişim malzemeleri) aracılığıyla bir binanın duvarından ısı geçişini başarıyla azalttı.

Yeni Geliştirilen Duvar Sistemi ile Yaz Ayları Daha İyi Geçecek

PCM, ısıyı ortamdan / ortamdan emen veya serbest bırakan ancak faz geçişi sırasında sıcaklığı değiştirmeyen malzemelerdir. Bu tür malzemelerin en yaygın türlerinden biri, mum yapımında kullanılan parafin yağıdır. Katı PCM, ısı penetrasyonunu engellemek için bina duvarlarının yapımında kullanılabilir.

Yeni Teknolojiler İnşaat Sektöründe

Dr. Karng’in ekibi yeni teknolojiyi yaratmak için baloncuklar kullandı. PCM’nin faz geçişi sırasında alt kısmına kabarcıkların enjekte edilmesi , sıvı fazda maddenin homojen dolaşımını sağlamayı mümkün kılmıştır.

Bilim adamları, bir kabarcık jeneratörü kullanan bir PCM yalıtım duvarının, bir binayı ısıtmak veya soğutmak için kullanılan enerji miktarını azaltmaya yardımcı olacağını umuyor.

Göz atın:   Sevgililer Gününde Av Olmayın

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!