Tiktok Takipçi Satın Al

Black Friday’de Hangi Ürünler İndirime Girer?

Bu makalemizde 2020 yılında yapılacak olan ve yapılmasına daha çok olan Black Friday indirimlerinde hangi ürünlerin indirime girebileceği hakkında araştırma yaparak sizlere anlattık. Bu araştırma bu senenin indirimleriyle yapılmıştır. Detaylar makalemizin ilerleyen paragraflarında…

Black Friday İndirimleri

Ülkemizde de geçen hafta farklı isimlerle yapılan kampanyalar sonucu tüm dünya ile aynı anda yaptığımız alışveriş çılgınlığı olan Black Friday bazı firmalar tarafından hakkı verilse de bazı firmalar tabir-i caizse Ali cengiz oyunları ile müşterilerini kandırmaya çalıştı. 50 yılı aşkın süredir şükran gününden sonraki kasım ayının ilk cuması döneminde başlatılan bu alışveriş indirim kampanyası Amerika dahil tüm dünyada gerçekleşmektedir. Üretici firmalar genellikle en güzel indirimleri yaparken satıcı mağazalar belirli bir kâr oran paylarını daha düşük tutarak yine kârlı bir şekilde satış gerçekleştirmektedir.

Black Friday Hangi Ürünler İndirime Girer?


Bir önceki yazımızda belirtmiş olduğumuz Black Friday tarihçesinde Philadelphia’da başlayan alışveriş yoğunluğu ilk olarak giysi tarzı tekstil ürünlerinde başlasa da yıllar içerisinde tüm dünyaya yaygınlaşmasıyla neredeyse her ürün kolunda indirimler mevcut olmaya başlamıştır. Tekstilden yiyeceğe, arabalardan, mücevherlere, teknolojiden, ayakkabılara kadar çok geniş bir yelpazede ürünler yüksek indirim oranları ile satışı yapılmaktadır.

Ülkemizde neredeyse her üründe indirim yapıldı. Bunun için 29 Kasım öncesinde başlayan indirimler aralığın ilk haftasına kadar devam edeceği şeklinde duyuruldu. Ülkemizde dini hassasiyetler nedeniyle efsane Cuma, şahane Cuma, fırsatlar cuması olarak isimlerle duyurulan indirim kampanyalarını takip edebilmek için bulunduğunuz şehirdeki alışveriş merkezlerini gezmeniz ya da şehir içerisin de yer alan mağazaları gezmeniz indirimleri yakalamanız için güzel bir fırsat olmakla birlikte internetin nimetlerinden de yararlanabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinin tamamı bu kampanyalara tam destek anlamında çalışarak hem kendi ürünlerini hem de mağaza açmış ticaret ile uğraşan kişilerin ürünlerini satışa sunarak fiyatlarda inanılmaz bir indirimi ortaya koydular.

Black Friday'de Hangi Ürünler İndirime Girer?

En Büyük İndirimler Giyim Sektöründe

Black Friday kampanyasının son günlerine geldiğimiz şu günlerde indirimleri incelediğimiz zaman tekstil dünyasında yapılan indirimler çok fazla olup kişilerin giyim ihtiyaçlarının giderilmesi açısından oldukça verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Bunun dışında ikinci sırayı elektronik ürünler ile kıymetli eşyalar paylaştı. Büyük teknoloji marketlerinin yanı sıra perakende market zincirleri, e-ticaret mağaza satıcıları elektronik ürünlerde hatırı sayılı bir indirim gerçekleştirirken mücevher, altın, elmas gibi değerli kıymet ürün satıcıları da ürünlerinde hatırı sayılı bir indirim yaparak sektörlerinin canlanmasına katkı da bulundu. Açıkçası bu dönemde düğüne gidip takı takacak olanlar için büyük kolaylık oldu diyebiliriz.

Sırasıyla diğer sektörleri incelediğimiz zaman mobilya sektörü üçüncü sırada yer alırken sonrasında ev aletleri ve ev ürünleri sektörü dördüncü sırada kendine yer bulabildi. İnternet ortamında sanal hizmet ürünleri satan firmalar ise maliyetleri çok düşük olduğu için çok yüksek miktarda indirimlere gitmiş olsalar bile diğer sektörlerin yanında küçük bir sektör olarak kaldığı için sıralamaya beşinci sıradan dahil olabildiler. Sonuç olarak birçok insan istediği ya da arzuladığı ürünlere bu dönem ile daha uygun fiyatlara erişim sağlayabildi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu