«
Rekabet Kurumu Kararı: BKM Express Kapatılacak! Gündem Ödeme Sistemi Haberleri Teknoloji Haberleri

Rekabet Kurumu, BKM Express’in hizmetini sonlandırmasına dair şoke bir karar verdi. Rekabet Kurumu, ulusal dijital cüzdan olarak lanse edilen Bankalararası Kart Merkezi’nin gerekçeli kararın bildirilmesinden sonra 60 gün içinde bir daha hizmet vermeyeceğine dair tamamlanmasını istedi.

Rekabet Kurumu, 21 Haziran 2012’de ulusal dijital cüzdan olarak  hizmet vermeye başlayan BKM Express‘in gerekçeli kararın tebliğinden sonra 60 gün içinde hizmetini sonlandırmasına karar verdi. Konuyla ilgili Rekabet Kurumu’nun sitesinden yapılan açıklama ise şu şekilde;

“Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulları sağlamaması nedeniyle söz konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Kurulunun 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. maddesi çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın gerekçesinin tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde BKM Express hizmeti sunmayı sonlandırmasına karar verildi.”

Rekabet Kurumu Kararı: BKM Express Kapatılacak! Gündem Ödeme Sistemi Haberleri Teknoloji Haberleri   BKM Express Kapatılacak!

Şimdilik bu verilen kararla ilgili detaylar belirsizliğini korusa da BKM Express‘in nasıl bir yol izleyeceği ve ne olacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı. Bankalararası Kart Merkezi’nin şu an için konuyla ilgili bir açıklama yapmadığını da belirtmekte fayda var.

Birçok şirket ve girişimlerle kampanyası, aynı zamanda birçok banka ile anlaşması bulunan BKM Express hakkında yeni bilgiler geldiğinde paylaşacağız.


Bir Cevap Yaz

Hüseyin Ceylan Hakkında

Hüseyin Ceylan

Hüseyin Ceylan

Yaşamını Kahramanmaraş’ta devam ettiren Ekonomi öğrencisi, dizi ve film meraklısı olan genç yazar.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *