Bitcoin, Üç Haftanın En Düşük Seviyesinde!

Bitcoin, aylardır en kötü haftalık zarara yol açıyor

Bitcoin Cuma günü dalgalandı ve düzenleme konusundaki endişeler ve köpüklü rallisi son rekor seviyelerden geri çekildiği için Eylül ayından bu yana en keskin haftalık düşüşüne doğru ilerliyordu.

Dünyanın en popüler kripto para birimi, 32.000 $ civarında sabitlenmeden önce Asya seansının başlarında% 5’ten fazla düşüşle neredeyse üç haftanın en düşük seviyesi olan 28.800 $ ‘a düştü. Eylül ayındaki% 12 düşüşten bu yana en büyük düşüş olan bu hafta şimdiye kadar% 11 kaybetti.

Traders bir rapor BitMEX Research tarafından Twitter yayınlanmıştır söyledi buraya bir Bitcoin o kısmı iki kez geçirdiği endişeler sonradan çözüldüğünü bile tetik satış için yeterliydi olabilir düşündüren.

Bitcoin Düşüyor!


AMD

BitMEX raporunun ardından Melbourne’daki IG Markets analisti Kyle Rodda, “Bitcoin kadar verimsiz ve olgunlaşmamış bir pazara çok fazla rasyonelleştirmek istemezsiniz, ancak kesinlikle momentumda bir tersine dönüş var” dedi.

“Sürü muhtemelen buna baktı ve kulağa korkutucu ve şok edici geldiğini düşündü ve şimdi satış zamanı.”

Bitcoin, iki hafta önce ulaşılan 42.000 $ ‘lık rekor yüksek seviyenin% 20’den fazla altında işlem görüyordu ve kripto para birimleri düzenleyicilerin dikkatini çekerken, bunun bir dizi fiyat balonundan biri olduğuna dair artan endişeler arasında yer kaybediyordu.

Başkan Joe Biden’in ABD Hazinesi başkanlığını seçtiği ABD Senatosu duruşmasında, kripto para birimlerinin yasadışı faaliyetleri finanse etmek için kullanılabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Bu, geçen hafta Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’nin bitcoin’in küresel düzenlemesi için yaptığı çağrının ardından geldi.

Yine de bazıları, geri çekilmenin, Mart ayındaki en düşük 3.850 $ ‘lık 2020’nin% 700’ünün üzerinde bir varlık için bölgeyle birlikte geldiğini söyledi.

Sidney’deki CMC Markets komisyonculuğunda stratejist olan Michael McCarthy, “Bu oldukça değişken bir parça” dedi. “Olağanüstü kazançlar sağladı ve bitcoin’in yaptığını yapıyor ve ortalıkta dolaşıyor.”

En büyük ikinci kripto para birimi olan ethereum, Asya seansının sonlarında% 6 artarak 1.177 dolara yükselmeden önce Cuma günü bir haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu