Tiktok Takipçi Satın Al

Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor!

Bitcoin boğaları fiyatları üç ayın en yüksek seviyesi olan 9,700 doların üzerine çıkardı ve bu hafta başında bir doji mumu tarafından iptal edilen boğa görünümünü eski haline getirdi.

Günlük ve haftalık grafiklerde yer alan göstergeler güçlü bir yükseliş ivmesine işaret ediyor. Bitcoin, yakın vadede 10.000 dolarlık psikolojik direnci test edebilir. Varsa geri çekmeler kısa ömürlü olabilir.


Bitcoin son 24 saatte hız kazanmasına rağmen, diğer büyük kripto para birimleri daha iyi bir gösteri yaptı. Piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimi olan Bitcoin, Çarşamba günü Asya işlem saatlerinde 9,100 dolar civarında teklif buldu ve ABD’nin son oturumunda üç ayın en yüksek seviyesi 9,755 dolar oldu.

Dün öğlen saatlerinde 9 bin 200 dolar seviyesinden atak yapan BTC, 9 bin 400 dolar barajını aşmıştı. Birçok kripto para analisti bu durumun devam edeceğini dile getirmişti. BTC bu barajı geçmesinin ardından da yükselişini devam ettirdi.

Bitcoin 10 bin doları görebilecek mi?

9.600 doların üzerinde inandırıcı kırılma. Bitcoin’in bu haftanın başlarında düştüğünü gösteren bir seviye, Pazartesi günkü doji mumu tarafından durdurulmuş olan hemen yükseliş görünümünü canlandırdı.

CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksine göre, basın zamanında, bitcoin 24 saat bazında yüzde 4’lük bir kazancı temsil eden 9.615 $ ‘dan el değiştiriyor. Ünlü analist Josh Rager, Bitcoin’in 10 bin doları geçebileceğini ifade etti. Rager’a göre 9 bin 550 doların üzerine çıkmak, 10 bin dolara ulaşmayı kolaylaştıran bir durum.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1225052429491851266

Bununla birlikte, kripto pazar lideri, CoinMarketCap’e göre diğer en iyi 10 alternatif kripto para birimi (veya “altcoin”) tarafından destekleniyor.

Altcoin’lerde de yükseliş mevcut

Örneğin, ethereum’un eteri (ETH) şu anda 24 saat bazında yüzde 9’luk bir kazanç bildiriyor. Bu arada, bitcoin’in sürgün bitcoin parası (BCH) ve bitcoin SV (BSV) yanıp sönen çift haneli kazançlar ve litecoin (LTC) ve EOS her biri en az yüzde 5 arttı. Üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP sadece yüzde 0,75 arttı.

Özellikle ETH, Eylül ayından bu yana ilk kez 200 $ ‘ın üzerinde işlem görüyor ve bu yıl şu ana kadar yüzde 63 kazandı. LTC ve EOS gibi diğer büyük paralar, yıllık bazda yüzde 78’lik kazançlar bildiriyor. Bu arada, bitcoin yüzde 34 kazançlarla nispeten düşük performans gösteriyor.

Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor!

Ontoloji (ONT), Qtum (QTUM) ve waltonchain (WTC) gibi daha az bilinen isimler de yılın başından beri bitcoin’den daha fazla arttı. Sonuç olarak, bitcoin’in hakimiyet oranı – toplam kripto piyasası değerindeki payı – yedi ayın en düşük seviyesi olan yüzde 65’e düştü.

Intermarket performansı, en azından kısmen, bir Bitcoin ralli düşündürür, olan beslenen alternatif cryptocurrencies için talebin artması.

Çoğu bitcoin cinsindendir. Bu yüzden yatırımcılar önce bitcoin satın alma ve sonra parayı alternatif paralara çevirme eğilimi göstererek bitcoin fiyatının yükselmesine neden oluyor.

Teknik açıdan bakıldığında, bitcoin’in ralli bacakları var gibi görünüyor ve daha fazla kazanç olabilir. Bu sadece daha geniş pazarlar için iyi olabilir. Bitcoin Çarşamba günü yüzde 5 arttı ve önceki yedi gün içinde gözlenen fiyat hareketini yitirdi, yükseliş eğilimi oldukça güçlü.

Ayrıca, Çarşamba günü (UTC) 4 Kasım’ın 9.586 $ seviyesinin yanal direncinin üzerinde kapandı ve bir başka yükseliş daha yükseldi.

Son olarak, kripto para birimi, Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 9.615 $ ‘ı ikna edici bir şekilde ihlal ederek boğa yorgunluğunu geçersiz kıldı ve o günün doji mumu ile işaret etti.

Sonuçta, boğalar hâkimiyetlerini eski haline getirmiş görünüyorlar ve yakında 10.000 dolarlık psikolojik direnişe meydan okuyabilirler.

Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu