Tiktok Takipçi Satın Al

Bitcoin 11 Yaşında!

Bitcoin herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimidir. Bitcoin 11 yaşına girdi.

Virgülden sonra 100-milyonuncu basamağa kadar birimlere ayrılabilir. Ayrıca Derin Ağ’da en çok kullanılan para birimidir.


Japon Bitcoin Kurucusu Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in yaratıcısı olarak bilinen kişi/grupların kullandığı isimdir. Bu uygulamanın bir parçası olarak aynı zamanda ilk blok zinciri veritabanını tasarlamış, Aralık 2010’a kadar Bitcoin’i geliştirmeye devam etmiştir.

Bitcoin 11 yıldır hayatımızda

Bundan tam 11 yıl önce bugün Satoshi Nakamoto Genesis Block olarak bilinen ilk Bitcoin bloğunu oluşturdu. Bitcoin blokzincirinin doğum günü bu gün olsa da, Bitcoin’in geliştirilmesine yol açan gelişmeler 1973’e uzanıyor.

Bitcoin uzun zamandır yükselişte olan bir kripto para. Aslında kripto para dünyasının babası desek yanlış olmaz. Bitcoin önümüzdeki dönemlerde nasıl bir ivme kazanacağı merak konusu. Son olarak Bitcoin ve diğer kripto paralarla ilgili güncel haberleri kripto para haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu