Bir Hacker, GitHub'dan 63.2 GB Microsoft Verilerini Elde Etti - TeknoDiot.com

Bir Hacker, GitHub’dan 63.2 GB Microsoft Verilerini Elde Etti

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Bir hacker, Microsoft’un özel GitHub depolarının büyük bir 63.2 GB’lık dökümü olduğu iddia edilen bölümleri yayınladı.

Bu durum Endonezya şirketi Tokopedia’yı hackleyen aynı hacker tarafından 03/28/2020’ye kadar sürüyor. Dosyaların dizin listesinin ekran görüntüleri, dökümün Azure, Office ve bazı Windows çalışma zamanları için kaynak kodu içerdiğini gösterir.

Saldırının boyutuna rağmen, birçok sırrın sızdırılmış olması muhtemel değildir. Microsoft’un GitHub’daki depoları, özel olsa bile sık sık herkese açık olması için tasarlanmıştır ve Microsoft, tam olarak bu senaryoyu yönetmek için sıkı denetimler ve yüklenen kod taramaları gerçekleştirir. 

Bildirildiğine göre Microsoft, Windows’un, büyük bir 300 GB Git deposunda tutuyor. Haberler, bir veri ihlali izleme ve önleme hizmeti olan İhlal Altında twitter hesabı tarafından doğrulandı:

 

Logitech G Çekiliş

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu