Tiktok Takipçi Satın Al

BioNTech, İngiliz Yapay Zeka Girişimi InstaDeep’i Satın Aldı

BioNTech, biyoteknoloji araştırma ve üretim yeteneklerini hızlandırmak için yapay zeka girişimi InstaDeep'i 682 milyon dolara satın aldı.

BioNTech SE, biyoteknoloji araştırma ve üretim yeteneklerini hızlandırmak için İngiliz yapay zeka (AI) girişimi InstaDeep’i 562 milyon pound (682 milyon dolar) satın aldı.

Alman aşı üreticisinin bugüne kadarki en büyük devralma anlaşması kapsamında BioNTech, nakit ve belirsiz sayıda BioNTech hissesi karışımı olarak 362 milyon sterlin peşin ve InstaDeep’in gelecekteki performansına bağlı olarak 200 milyon sterline kadar ödeme yapacak. BioNTech, şirketin kaynaklarını yapay zekâ destekli ilaç geliştirme projelerinde kullanacak.


BioNTech’in kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Uğur Şahin, JP Morgan sağlık konferansında yaptığı açıklamada, “Satın almayla hedefimiz, yapay zekayı hedef keşfinden öncü keşife, ürünlerimizin üretimine ve teslimatına kadar işimizin tüm yönlerine sorunsuz bir şekilde entegre etmektir.” dedi. Salı.

Şahin ayrıca BioNTech’in geçen hafta kişiselleştirilmiş kanser tedavilerinin geliştirilmesi için Birleşik Krallık hükümetiyle ortaklığına ve yapay zekanın bu konuda nasıl yardımcı olacağına değindi.

Sektör bu hafta konferans için San Francisco’da buluşurken, işlem bir dizi anlaşmaya katkıda bulunuyor .

Yalnızca 2022’de 17 milyar avroya (18,2 milyar dolar) varan tahmini COVID-19 aşı geliri ile BioNTech, yeni kanser immünoterapileri ve diğer aşılar üzerindeki çalışmalarını ilerletmek için iyi bir şekilde finanse ediliyor ve yapay zeka büyüyen bir rol oynayacak.

BioNTech, bir yıl önce InstaDeep’te 100 milyon dolarlık bir finansman turuna katılan bir grup yatırımcının parçasıydı. O zaman tam olarak ne kadar yatırım yaptığını veya InstaDeep’in hangi payına sahip olduğunu söylemeyi reddetti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu