Tiktok Takipçi Satın Al

Binance Nedir? Ne Kadar Güvenilir?

Kripto para dünyasına yeni giren ve girmek isteyen meraklıların uzun süredir merak ettiği bir başka konuyu bu yazımızda masaya yatıracağız: Binance Nedir? Binance Güvenilir midir?

Bitcoin, kripto paralar, binance gibi anahtar kelimeler son dönemlerin belki de en çok aranan kelimeler arasında yerini almış durumdadır. Yükselişi hızlı bir şekilde devam eden kripto paralar, kapatılmak zorunda kalınan veya kapanan borsalar, Elon Musk’ın kripto para işine girmesi ve Musk’ın Dogecoin’in PR ve reklamını yapması derken kripto paraların toplam piyasa değeri 2,6 (2.600.000.000.000) trilyon dolara ulaştı.


Bu artışla birlikte kripto para piyasalarına küçük-büyük her gün yeni yatırımcılar girmeye devam ediyor. Tabii kimse zar zor kazandığı parayı çöpe atmak istemez. Dolayısıyla bu yatırımcıların önemli bir kısmı kripto para ticareti yapabilecekleri sitelerin güvenilir olup olmadığını, sahibinin kim olduğunu, arkasında hangi ülkenin olduğunu merak ediyor.

Biz de bu makalemizde işlem hacmi açısından dünya çapında en büyük kripto para borsası olan Binance’i masaya yatırdık. Yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan birisi olan “Binance nedir, Binance güvenilir midir? sorularına cevaplar verdik. Sizde bu makalenin ardından Binance ile ilgili bilgi sahibi olacak veya yeni bilgiler öğreneceksiniz.

Binance Nedir?

Binance, şu an için dünyanın işlem hacmi açısından en büyük kripto para alım satım platformudur.  İstatistiklere göre 9 Haziran 2021 tarihinde Binance üzerinde yapılan işlemlerin hacmi 29,833,629,737 (29 milyar 833 milyon) dolar olarak kayıtlara geçmiştir.

Binance birçok rakibini geride bırakmış durumda. Her geçen gün yeni müşteriyle birlikte rekor tazelemekte ve rakipleriyle arasını açmaktadır. Ayrıca Binance’in kurumsal üye sayısında da büyük artış yaşanmakta. Bu açıdan bakıldığı zaman Binance’in kripto para piyasasının güvenini kazandığını söyleyebiliriz.

Peki Binance’in anlamı nedir? Bilindiği üzere finans kelimesinin İngilizce karşılığı “Finance” olarak yazılıyor. Binance borsasına ismini verenler de “Bitcoin” ve “finance” kelimelerini türeterek bu ismi koydular.

Binance Nedir? Ne Kadar Güvenilir?

Binance’in Sahibi Kim ve Binance Hangi Ülkenin?

Ufak bir anahtar kelime araştırması yaptığınızda hemen fark edersiniz: “Binance’in sahibi kim, Binance hangi ülkenin?” gibi sorular kripto para piyasalarıyla ilgilenen herkesin sorduğu sorular olarak göze çarpar. Hemen cevap verelim: Binance’in sahibi 1977 yılında doğan Çin asıllı Changpeng Zhao’dur. Zhao, babasının Çin’den sürülmesinin ardından Kanada’da yaşamaya başlıyor. Burada bilgisayar programcılığı üzerine eğitim göre Zhao bir dönem geçinmek için McDonald’s restorantında çalıştığı biliniyor.

Ancak Çin merkezli bir kripto para birimi olan Binance, Çin hükümetinin yasak getirmesinin ardından Japonya’ya taşındı. Burada da katı kurallarla karşılaşınca çareyi Malta’da ofis açmakta buldular. Kripto para dünyasında her ne kadar Binance Çin borsası olarak hafızalara kazınsa da tüm bu gelişmelerin ardından artık aynı şeyi söylemek pek mümkün olmamaktadır.

Binance Güvenilir Mi?

Şimdi gelelim bu makalemizin konusuna… Binance güvenilir midir yoksa değil midir? Hem bireysel hem kurumsal olarak dünyanın en büyük kripto para platformu olan Binance’in kesintisiz bir ticaret imkânı sunduğundan güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak şu anektodu da vermeden geçemeyiz. 2019 yılında hacker saldırısına uğrayan Binance’ten tam 7 bin Bitcoin çalındı. Bu paranın değeri o zamanlar 40 milyon dolara yakındı. Fakat yatırma ve çekme işlemleri kullanıcıların güvenliği için askıya alınsa da ticaret durmamış, işlemler devam etmişti.

Binance Nedir? Ne Kadar Güvenilir?

Binance’e Kimlik Bilgilerimi Vermemde Sakınca Var Mı?

Sadece Binance değil kripto para borsalarının büyük bir bölümü üye olan kullanıcılardan kimlik bilgileri, adres bilgileri, selfi gibi şahsi bilgilerini talep ediyor. Ancak şunu belirtmemizde fayda var; kripto para borsalarının uyması gereken kurallar Türkiye Cumhuriyeti kurumları tarafından da yayınlandı.

Bu bilgilere göre kripto para borsaları yeni kayıt olan kullanıcıların kimlik bilgilerini doğrulamak zorunda. Yani kısacası bu bilgileri vermediğiniz taktirde bu işlemleri yapmanız mümkün gözükmemektedir. Ancak borsaların da sizin vereceğiniz bu kişisel bilgileri güvenli bir şekilde tutması da zorunlu.

Binance Komisyon Ücreti Hesaplama

Peki Binance’i güvenilir bulup kripto para dünyasındaki yerini aldınız ve bitcoin – altcoin işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz. Tabii Binance platformunun size bu hizmeti karşılıksız sunması düşünülemez. Peki Binance ne kadar komisyon alıyor? Bitcoin komisyon hesaplama nasıl yapılır? Bu konuda bilgi almak için ilgili bağlantıdan kriptofoni.com internet adresini ziyaret edebilir, bu geniş ve kullanıcılara doğru bilgiler veren faydalı rehberi oradan okuyabilirsiniz.

Kriptofoni demişken… Bu internet adresinde sadece bitcoin komisyon hesaplama bilgilerine değil aynı zamanda kripto para dünyası ve bitcoin haberleri ile ilgili aklınıza gelecek her türden içerik ve haberlere ulaşabilirsiniz. Kripto para evrenine yeni girdiyseniz de hiç üzülmeyin. Eğer kelimelerin karşılıklarını veya kavramları bilmiyorsanız kriptofoni.com sitesi sizler için bir de sözlük hazırlamış. Buradan aklınıza takılan her kelimeyi başka sitelere gitmeden aratıp öğrenebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu