Tiktok Takipçi Satın Al

Bilim İnsanları Kan Grubu ile İnsan Yaşam Beklentisi Arasında Bir Bağlantı Buldu

Bilim adamları tarafından insan ömrü ile kan grubu arasında doğrudan bir bağlantı bulunduğu keşfedildi. Ufanotes.ru’nun bildirdiğine göre, uzmanlar tarafından, yaşam süresini derin yaşlılığa kadar sürdürme şanslarını etkileyen faktörlerin, eritrosit, antikor ve antijenlerin bileşimi olduğu belirlendi.

Birinci kan grubuna sahip olanlar, kanser ve kalp-damar hastalıklarına daha az yakalanma riskine sahip oldukları belirlendi, bu da yaşam sürelerini uzatıyor. Bu kişilerde, kanser hücrelerini ve virüslerle enfekte olmuş hücreleri yok etmekten sorumlu olan hücrelerin daha yüksek aktivite seviyelerine sahipler. İkinci kan grubuna sahip olanlar daha fazla soğuk algınlığı ve şeker hastalığına daha yatkındır. Üçüncü kan grubuna sahip olanlar, yüksek kanser riskine sahip olup, otit ve anjin vakalarına maruz kalabilirler. Dördüncü kan grubuna sahip olanlar çeşitli enfeksiyonlara daha duyarlıdır.


Farklı kan gruplarına sahip insanlar, sağlık bakımı konusunda farklı ihtiyaçlara sahiptir; bu, tedavi programları geliştirilirken göz önünde bulundurulmalıdır.

Buradaki birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü kan grupları, ABO kan grubu sistemine dayanmaktadır. Bu sistemde dört ana kan grubu bulunmaktadır:

  • Birinci kan grubu: A
  • İkinci kan grubu: B
  • Üçüncü kan grubu: AB
  • Dördüncü kan grubu: 0 (sıfır)

Yani, birinci kan grubu A, ikinci kan grubu B, üçüncü kan grubu AB, dördüncü kan grubu ise 0 (sıfır) olarak adlandırılır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu