Tiktok Takipçi Satın Al

Aynasız Fotoğraf Makinesi ve Kamera Nedir?

Aynasız kamera, diğer kamera modelleri gibi bir yansıtma aynası bileşeni bulunmayan kamera çeşitleridir.

Diğer kamera türlerinin büyük çoğunluğu DSRL fotoğraf makineleridir. Bu kamera tiplerinde bulunan aynalar aracılığı ile ışık vizör bölümüne yansıyarak görüntü oluşmaktadır.


Ancak aynasız kameralarda bu durum söz konusu olmayacağı için görüntü sensörü daima ışık alacaktır. Bu kapsamda görüntü LCD ekran üzerinde dijital bir görüntü elde edilebilmesini sağlayacaktır.

Aynasız Kamera Özellikleri

Aynasız kameranın olumlu yönlerinin var olmasının yanı sıra birkaç dezavantajı da bulunmaktadır. Bu kamera modelinde ayna bulunmadığı için boyutları oldukça küçüktür. Bu açıdan ergonomik bir kullanım sağlasa da ele oturuşu diğer modellere nazaran oldukça zor olacaktır.

Küçük olması nedeniyle parçaları da oldukça minimal boyutlardadır. Özellikle batarya boyutunun küçük olması kameranın uzun süre ve verimli bir şekilde kullanılabilmesine engel olabilmektedir. Tuş takımı da diğer kamera tiplerine göre oldukça küçük tasarlanmıştır. Hafif olması fotoğraf makinesini aktif olarak kullanan kişiler için bir avantaj oluşturabilecektir.

Aynasız Fotoğraf Makinesi ve Kamera Nedir? kam

Aynasız kamera tasarımları yüksek iso değerlerine rahatlıkla çıkabilmektedir. İso değeri, ışığa duyarlılık olarak bilinmektedir. Cihazın iso değerinin yüksek olması görüntünün daha dijital, net ve canlı çıkmasını sağlayacaktır.

Bu modeller birçok konuda oldukça duyarlı ve hassas bir yapıda oluşturulmuştur. Netleştirme konusunda yüksek düzeyde hassasiyetinin bulunması, saniyeler içerisinde görüntünün netleştirilerek bulanık bir çekim yapılabilmesini engelleyecektir. Oldukça kullanışlı ve ergonomik bir tasarımı bulunan bu kamera tasarımlarında birçok marka ve modelin bulunabilmesi mümkün olabilmektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu