Tiktok Takipçi Satın Al

Discord 7/24 Aktif Bot Yapma

Eğer bir yazılımcı iseniz ve Discord botunuz kullanıma tamamen hazırlanmış ise Discord 7/24 aktif bot yapma adımına sıra gelmiş demektir.

Discord bot yazan yazılımcılar için oldukça güzel bir uygulamadır. İleri seviye bir yazılımcı sadece JavaScript kodları kullanarak bile discord üzerinden aktif bot yazılımları yazabilir. Uygulama mimarisi itibari ile bu tarz geliştirici özellikleri desteklemektedir. Kodlamış olduğunuz botu discord üzerinde sürekli olarak aktif bir duruma getirebilmeniz için VDS sunucunu kullanmanız kaçınılmaz bir durumdur.


24/7 Bot, Discord kullanıcılarının, şarkıları Discord sunucusunun müzik kanalına eklemesine olanak tanır. 24/7 Bot, sıraya şarkı ekleme, Sound cloud veya Spotify gibi platformlardan çalma listeleri ekleme gibi işlevler sunar ve tüm bunlar basit komutlarla yapılabilir. 24/7 Bot, müzik çalarlara benzer birçok özellik sunar ve hatta duraklat, devam ettir, oynat, sıraya koy, sonraki, geri, temizle, zıpla, karıştır vb. gibi daha pek çok özellik sunar ve bunların tümü Discord sunucunuzda yapılabilir.

Discord botları genel itibari ile çok fazla sunucu özelliği gerektirmediği için hosting firmalarının başlangıç paketlerini tercih edebilirsiniz. Elbette bu durum her bot için geçerli değildir. Hadi sizlerle beraber adım adım neler yapmamız gerekli öğrenelim!

Discord 7/24 Aktif Bot Yapma
21 June 2019, Baden-Wuerttemberg, Stuttgart: The Discord app is displayed on the screen of an iPhone. Photo: Fabian Sommer/dpa (Photo by Fabian Sommer/picture alliance via Getty Images)
  • VDS Sunucu Alın

Discord botunuzu yayınlamadan ve sunucu almadan önce bu botu kendi bilgisayarınızda çalıştırmanızı tavsiye ederiz. Bunun nedeni yazmış olduğunuzun botun bilgisayar üzerinden ne kadar kaynak harcadığını ve ne kadarına ihtiyaç duyduğunu anlamanızdır. Bu şekilde sizlere en uygun Hosting paketini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  • Sunuya Kurun

İhtiyaçlarınız doğrultusunda almış olduğunuz sunucuya kurun.

Her şey işte bu kadar kolay. Eğer ki botunuzda bir problem yok ise bu adımlar sonrasında sorunsuz bir şekilde çalıştırabileceksiniz.

Siz bu botu kullanırken çok işinize yarayacak 7/24 bot hakkında tüm bilgileri size sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bu rehber içeriğimiz, süresiz bot için tüm olası nasıl yapılır bilgilerini içerir. Nasıl yapılır detaylarına ve ayrıca kendi Discord sunucumda denenmiş ve test edilmiş çeşitli komutların ekran görüntüleri de bulunmaktadır.

Discord 7/24 Müzik Botu

Davet bağlantısını kullanarak 24/7 Bot’u sunucunuza ekleyebilirsiniz. 7/24 Bot’u düzgün bir şekilde eklemek ve kurmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • ADIM 1: Yukarıdaki Davet Et Düğmesine tıklayın.
  • ADIM 2: Botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçin.
  • ADIM 3: Botun düzgün çalışması için gereken izinleri yetkilendirin.
  • ADIM 4:  Captcha’yı doldurun.
  • ADIM 5: Botu eklediğiniz discord sunucusuna dönün. Sağ kenar çubuğunda botu görebileceksiniz. İşte Discord sunucunuza başarıyla eklediniz.
  • ADIM 6: Şarkıları komutlarla nasıl çalabileceğinizi ayrıntılı olarak anlattığım ‘7/24 Bot ile şarkı çalma’ başlığına gidin.

Ayrıca, bot destek topluluğu grubuna katılmaktan bahsedeceğim, böylece botla ilgili herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız topluluktan yardım isteyebilirsiniz

Bot Linki

Bot Oynama Komutları

mb play –  Botun kanalınıza katılmasına izin verir ve varsayılan kanalı oynatmaya başlar.

mb play [radiolink / mp3streamlink / songlink / arama] – Botun kanalınıza katılmasına izin verir ve radyo istasyonunuzu veya tek bir şarkıyı çalmaya başlar.

mb np – Botun o anda ne oynadığını gösterir.

mb izin – Botun ses kanalınızdan ayrılmasını sağlar.

mb streamlinks – Deneyebileceğiniz radyo akışı bağlantılarının bir listesini gösterir.

mb streamlink [radyo adı] – Bir streamlink arar, arama seçeneklerini görüntülemek için “mb streamlink -h”yi kullanın.

mb öneki [yeni önek] – Bot sunucusu genelindeki öneki değiştirir.

mb bilgisi – Botla ilgili sunucu sayısı ve ses kanalı sayısı gibi bilgileri gösterir.

mb davet – Size bot için davet bağlantısını verir.

mb oy – Bot için oy vermeniz için size bir bağlantı verir.

mb iheart [arama terimi] – arama teriminizle eşleşen (6 adede kadar) istasyon için iheart radyoyu arar.

mb eastereggs – Bu sunucu için google it ve @someone gibi tüm paskalyaları devre dışı bırakır veya etkinleştirir.

mb clear [miktar] – Girdiğiniz mesaj miktarını siler, bu komutu kullanmak için “mesajları yönetme” iznine sahip olmanız gerekir.

mb premiumhelp – Kullanabileceğiniz tüm premium komutları gösterir.

mb bağışçılar – Size premium+ üyelerin mesajlarını gösterir.

7/24 Bot Premium Komutları

Bu komutlar yalnızca 24/7 Bot Discord’un premium sürümüyle çalınabilir. 27/7 Premium Komutların Listesi aşağıda belirtilmiştir.

mb kuyruğu <(isteğe bağlı) kuyruk sekmesi numarası> – Bu size bu sunucunun kuyruğunu gösterir

mb playqueue – Bu, botu çağırır ve sunucunuzda kurduğunuz kuyruğu oynatır, isteğe bağlı: mb playqueue <queue number>

mb add <youtube bağlantısı/arama terimi> – Bu, belirttiğiniz bir şarkıyı kuyruğa ekler (youtube video bağlantısı veya arama terimi)

mb enqueue <youtube bağlantısı/arama terimi> – Bu, “mb add” ile aynı şeyi yapar

mb atla – Bu, sıradaki bir sonraki şarkıya atlar

mb remove <kuyruk numarası> – Bu, belirtilen şarkıyı kuyruktan kaldırır, kullanım: mb remove <kuyruk numarası> (örnek: mb remove 10)

mb autoplay – Bu, “otomatik oynatmayı” değiştirir, otomatik oynatma, sıra sona erdiğinde botun benzer şarkıları otomatik olarak çalmaya devam etmesine izin verir (bu kapalıysa, bot kuyruğu normal şekilde döngüye alır)

mb duraklat – Bu, müzik çalmayı duraklatır

mb devam – Bu, ses çalmaya devam edecektir

mb volume – Bu size botun mevcut hacmini söyleyecektir

mb hacim <yüzde olarak hacim> – Bu size mevcut hacmi söyleyecek ve hacmi kademeli olarak istenen yüzdeye değiştirecektir.

mb clearqueue – Bu, sunucunuzun kuyruğunu temizleyecektir, dikkatli olun!

mb çalma listesi <youtube çalma listesi bağlantısı> – Bu, belirtilen youtube çalma listesini mevcut sıranıza ekler

mb shuffle – Bu, kuyruğu karıştıracaktır, bunun geri alınamayacağını unutmayın

mb tekrar – Bu, sırayı tekrarlamak veya mevcut şarkıyı tekrarlamak arasında geçiş yapacaktır

mb modonly – Bu, tüm premium komutları yalnızca moderatör yapar (sunucu için kurduğunuz “mod listesinde” bulunan moderatörler)

mb addmod <bir üyeden bahsedin> – Bu, belirtilen üyeyi/üyeleri bu sunucunun mod listesine ekleyecektir.

mb modlist – Bu, bu sunucunun mod listesinde hangi üyelerin olduğunu gösterir.

mb exportqueue – Bu, sunucunuz için kuyruk dosyasını dışa aktaracaktır, bunu daha sonra mb importqueue ile tekrar içe aktarabilirsiniz.

mb importqueue <24-7 sıra dosyası ekle> – Bu, sıranızı içe aktarır ve eklediğiniz sıra dosyasıyla değiştirir

mb removemod <bir üyeden bahsedin> – Bu, belirtilen üyeyi/üyeleri bu sunucunun mod listesinden kaldırır

mb donator set <mesajınız burada> – Bu, “mb donators” komutunda görünecek mesajınızı ayarlayacaktır.

 

Discord VDS Sunucu Nedir?

VDS sunucu hosting firmasının aylık düzenli bir fiyat karşılığında sizlere kullanma izni verdiği bir çeşit sunucu çeşididir. İşte bu nedenle VDS sunucu, bir bütün olarak bakıldığında, daha fazla CPU ve daha fazla RAM’i destekleyen bir sunucudur. Bu sayede, geniş ölçekli kullanıcılar için geliştirilmiştir. Ayrıca, VDS sunucular haftanın her günü 24 saat hizmet vermektedir. Herhangi bir zaman diliminde yapacağınız işlemlerin tamamına erişebilirsiniz. Grafiksel gelişmişliklerden dolayı, VDS sunucular kullanmanız söz konusu olmayabilir ancak bu durumda da, sisteminizde yeterli performans ve hata düzeyi elde etme şansına sahipsiniz.

VDS sunucuya ilk önce işletim sistemi için doğru alan kullanılmalı ve yapılandırma yapılmalıdır. VDS sunucuya bağlantısınız da aynen bu şekilde olmalıdır. Bu sayede verilerinizin daha hızlı transfer edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere kendi yazmış olduğunuz discord botunuzu nasıl sunucunuzda günün her saati aktif yapabileceğinizi öğrettik.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu