Tiktok Takipçi Satın Al

AWS Outposts, Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Amazon Web Services (AWS), bir Amazon.com şirketi (NASDAQ: AMZN) olarak, gerçek bir hibrit bulut deneyimi sunan AWS Outposts’un artık Türkiye’deki veri merkezlerine ve kurum içi ortamlara gönderilip kurulabileceğini duyurdu. AWS Outposts, Türkiye’deki tüm AWS müşterilerine ve ortaklarına, AWS altyapısına, servislerine, API’larına ve araçlarına neredeyse tüm veri merkezlerinde, ortak yerleşim alanlarında ve kurum içi tesislerde erişim imkanı sağlayarak gerçek ve tutarlı bir hibrit bulut deneyimi sunuyor. AWS, Türkiye’deki müşterilere en gelişmiş bulut teknolojilerini kullanma ve en üst düzeyde güvenlik, kullanılabilirlik ve dayanıklılık elde etme konusunda yardımcı oluyor. Bulut servisleri, esnek ve düşük maliyetli BT kaynaklarına hızlı erişim sağlıyor ve milyonlarca mobil kullanıcıyla fotoğraf paylaşan uygulamalardan şirketlerin kritik operasyonlarını desteklemeye kadar pek çok alanda kullanılabiliyor. Donanıma büyük yatırımlar yapma ve yönetme zorunluluğu olmadan, bulut bilişim müşterilere ihtiyaçlarına uygun bilgi işlem kaynakları sağlama avantajı sunuyor. Yeni BT kaynaklarına ihtiyaç duyulduğunda, müşteriler bunları birkaç dakika içinde, sadece bir tık uzaklıkta temin edebiliyor. Ayrıca, şirketler uygulamalarını birkaç tıklamayla dünyanın farklı bölgelerine kolayca dağıtabiliyor. Türkiye’de kullanıma sunulan Outposts ile müşteriler, AWS servislerini kullanarak iş yüklerini ve verilerini ülkedeki kurum içi tesislerinde çalıştırabilecek ve yönetim ve operasyonlar için en yakın AWS Bölgesine bağlanabilecekler.

AWS Outposts, müşterilerin ve çözüm ortaklarının geniş bir servis yelpazesine bağlanmalarına olanak tanırken önemli AWS servislerini kendi veri merkezlerinde çalıştırmalarına imkan sağlıyor. Outposts, düşük gecikmeli erişim gerektiren iş yükleri, yerel veri işleme ve yerel sistem bağımlılıkları olan uygulamaların taşınması için ideal bir çözüm. Bu uygulamalar, otomatik işlemlerin gerçekleştirildiği fabrikalardaki iş yüklerini, gerçek zamanlı hasta teşhisini veya tıbbi görüntüleme, içerik ve medya akışını içerebilecek şekilde çeşitleniyor. Outposts, veri yerleşimi gereksinimlerini karşılamak için de yardımcı olabilir.


AWS Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “AWS Outposts’u Türkiye’deki müşterilerimize sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu sayede yerel müşterilerimiz, müşteri deneyimlerini geliştiren ve iş performansını artıran tekliflere odaklanabilirken, altyapı yönetiminin ağır yükünü bize bırakabilirler. AWS Outposts, müşterilere verilerini yerel olarak işleme olanağı tanırken düşük gecikme süresi veya veri yerleşimi gerektiren uygulamalara destek sağlayarak çeşitli sektörlerde daha fazla inovasyonun ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Yerel işletmelerin büyümesine ve Türkiye’deki ekonomik üretkenliğin artmasına yardımcı olmak için ülkedeki kuruluşlarla ve AWS Çözüm Ortaklarımızla birlikte çalışmaya kararlıyız.”

Müşteriler ve Çözüm Ortakları, AWS Outposts Haberini Memnuniyetle Karşıladı

Arçelik Strateji ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Utku Barış Pazar, “AWS ile iş birliğimizi sürdürmekten mutluluk duyuyoruz ve Türkiye’de AWS Outposts’un kullanıma sunulmasını heyecanla bekliyoruz. AWS Outposts, Türkiye’deki kurum içi tesislerde AWS teknolojilerinin kullanılmasını mümkün kılacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Orman Genel Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkan Yardımcısı İlhami Aydın, “Günümüzde hibrit bulut dağıtımları, bulutun avantajlarını hemen sunmanın yanı sıra sistemlerin kurum içinde kalma ihtiyacını da karşılayabiliyor. AWS Outposts, düşük gecikmeli erişim, yerel veri işleme, veri yerleşimi ve yerel sistemlerden uygulama geçişleri için tutarlı ve esnek bir hibrit bulut deneyimi sunmak adına harika bir çözüm olacak. Outposts çözümleri, yerel AWS servislerini kendi veri merkezlerimize entegre etmemize olanak tanıyacak” dedi.

Commencis Bulut Ticari Direktörü Sait Alp Pekin, “Outposts servisinin Türkiye’de başarılı bir şekilde lansmanının gerçekleşmiş olmasından büyük heyecan duyuyoruz. Bu yeni çözüm, hibrit mimariler oluşturmamıza ve müşterilerimize çeşitli katma değerli hizmetler sunmamıza imkan tanıyor. Outposts, özellikle veri yerleşimi ve gecikme süresiyle ilgili endişeleri ortadan kaldırmada yardımcı olacak. Commencis olarak, Outposts’un en iyi uygulamalarını paydaşlarımızın yararına kullanmaktan heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

ParamTech Siber Güvenlik ve DevOps ile AWS Operasyonları Ekip Lideri Emre Hüseyinkahyaoğlu, “ParamTech’te Amazon Outposts’u tercih etmemizin en önemli nedenlerinden biri, bulut teknolojisini yerel altyapımızla entegre edebilmesi, iş süreçlerimizi hızlandırması ve veri güvenliğini artırırken verimliliği en üst düzeye çıkarabilmesidir. AWS servislerinin esnekliğinden faydalanırken verilerin Türkiye’de tutulabiliyor olması, bu hibrit yapıyı son derece çekici kılıyor” şeklinde konuştu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu