Tiktok Takipçi Satın Al

Avustralya Yangınları Uzaydan Görüldü

Avustralya, çevredeki bir felaketin ortasında, şiddetli yangınlar, ülkenin bazı kısımlarını kan kırmızısı kıyamet cehennemi gibi gösteriyor.

Yerdeki manzara ne kadar dramatik olsa da, yukarıdan görünüm daha da rahatsız edici olabilir – uzaydan çekilen orman yangınlarının görüntüleri yıkımın tamamını gösterir.


Cuma günü, Business Insider uzaydan çekilen orman yangınlarının bir dizi resim ve videosunu yayınladı. Özellikle çarpıcı bir görsel, Japonya Meteoroloji Ajansı‘nın Dünya’yı her 10 dakikada bir fotoğraflayan Himawari-8 uydusunun izniyle alındı.

Ajans, hem fırça ateşlerinin hem de duman tüylerinin dünya dışı bir görünümünü sağlayarak Avustralya’daki sahnenin uzaydan bir animasyonunu üretti. Videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Business Insider tarafından paylaşılan bir diğer güçlü görüntü, durumun Avrupa Uzay Ajansı’nın Sentinel-2 uydusu perspektifinden gün boyunca nasıl göründüğünü gösteriyor. 31 Aralık’ta Avustralya’nın Bateman Körfezi’ndeki orman yangını üzerine çekildi ve fotoğrafın bazı kısımlarındaki zemini tüm ağır dumanlardan görmek bile imkansız.

Avustralya Yangınları Uzaydan Görüldü

Cuma itibariyle, yangınlar en az 19 kişiyi öldürdü ve 1400’den fazla evi yok etti. Şimdi o kadar büyükler ki, kendi kendine devam eden hava olaylarını bile üretiyorlar. Uzmanlara göre, Avustralya’nın durumu iyileşmeden önce muhtemelen daha da kötüleşecek.

Avustralya merkezli iklim bilimcisi Sarah Perkins-Kirkpatrick , NBC News’e verdiği demeçte , “Ocak veya Şubat ayına kadar genellikle böyle yangınları görmüyoruz, ancak bahardan beri devam ediyor” dedi . “Zaten kayıttaki en kötü yangın mevsimi ve biz gerçekten sadece yazın ilk ayındayız.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu