TeknoDiot.com
   
     

Avengers: Endgame, Avatar’ı Geride Bırakmayı Başardı

Avengers: Endgame, Avatar'ı Geride Bırakmayı Başardı Sinema Haberleri

2009 yılında vizyona giren Avatar filminin rekorunu tam 10 yıldır her hangi bir film geçemiyordu. Ancak Avengers: Endgame, Avatar filminin 10 yıllık rekor tahtını elinden almayı başardı.

Vizyona girdiğinden bu yana rekor kırması beklenen Avengers: Endgame sonunda bekleneni başardı. Avatar’ı 10 yıllık tahtından eden rekoru eline almayı başardı. Avengers: Endgame, yerel gişe hasılatı rekorunda Avatar’ı geride bırakarak 2. sıraya ulaştı. Avengers: Endgame, resmi olarak Avatar’dan daha yüksek yerel gişe hasılatı elde etti (Amerika ile sınırlı) ve 2. sıraya ulaştı.

Avengers: Endgame vizyona girdiğinden bu yana toplamda 780 milyon dolar yerel gişe hasılat elde etmeyi başardı. Bu arada tabii ki Birinciliği hala 936,6 milyon dolar ile ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ koruyor.

Avengers: Endgame, Avatar'ı Geride Bırakmayı Başardı Sinema Haberleri

Ayrıca şunu da not düşelim, Avengers: Endgame filmi dünya genelinde 2,56 milyar dolar hasılat elde ederek Titanic filmini geride bırakan 2. film oldu. Küresel hasılat rekorunda Endgame hala Avatar’ı takip ediyor. Avatar toplam 2,78 milyar dolar küresel gişe hasılatı ile 1. sırada.

Avengers: Endgame yönetmenleri Anthony ve Joe Russo, “Avengers: Endgame’e kalbimizi ve ruhumuzu döktük. Dünya çapında ilham verecek bir hikaye anlatmayı planlıyoruz. Ailemiz olan oyuncular ve ekip ile bir araya gelip Infinity Saga’yı bir adım daha yakına taşımak bizim için bir onurdu. Kevin Feige, Diney ve Marvel ekibine ve Dünya’daki tüm fan topluluğuna teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.