Tiktok Takipçi Satın Al

Atlas Artık Daha Becerikli!

Boston Dynamics’in robot köpeği Spot’u ilk kez laboratuvarından çıkarmasına izin vereceği haberiyle birlikte , şirket daha önce parkurdan geri dönüşlere kadar her şeyi yapan muhteşem iki ayaklı robotu Atlas’ın yeni bir videosunu yayınladı. Atlas bu son videoda, birkaç takla, kısa bir el üzerinde durma, 360 derece dönen bir sıçrama ve hatta bir balistik bölünmüş sıçramadan oluşan küçük bir jimnastik rutini yapıyor.


En etkileyici olanı, Atlas’ın tüm bu hareketleri birbirine bağlı bir rutin haline getirdiğini görmek. Videonun açıklamasında Boston Dynamics, bir manevradan diğerine karıştırmak için bir “model öngörücü kontrolör” kullandığını söylüyor. Muhtemelen her takla, robota oldukça fazla miktarda bir ivme kazandırıyor, ancak videonun hiçbir yerinde bunun sonucu olarak dengeyi kaybettiği görülmedi.

Boston Dynamics’in Atlas’ı bu rutini gerçekleştirerek çekebilmesi için, her seferinde kusursuzca yapabileceği anlamına gelmiyor. Videonun açıklaması, robotun yüzde 80 civarında bir başarı oranına sahip olduğunu söylemeye devam ediyor, bu da her beş deneme için robotun bir kez başarısız olabileceği anlamına geliyor. Çoğu insanın yapabildiğinden daha iyi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu