Tiktok Takipçi Satın Al

Kalabalıkta İnsanların Ateşini Ölçen Yapay Zeka Destekli Kameralar Piyasaya Sürüldü!

Kogniz Health sistemi, kalabalıkları sürekli olarak tarar ve riski tespit etmek ve izole etmek için tesislere girerken sıcaklığı olan herkesi tanımlar.

Yapay zeka (AI) ve güvenlik şirketi Kogniz Health, bir tesise giren grupları ve kalabalıkları tarayan ve yüksek sıcaklığı olan herkesi tanımlayan AI özellikli bir kamera ve yazılım sistemi piyasaya sürüyor.


Şirket personelini gerçek zamanlı olarak uyarmak için tasarlanmıştır, böylece ateşi olan herhangi bir birey koronavirüsün yayılmasını sınırlamak için gerektiği gibi izole edilebilir. Şirketin zaten her biri birden fazla kamera kullanan 12’den fazla büyük müşterisi var.

Silikon Vadisi merkezli Kogniz Health, sistemin kuruluşların bireysel sıcaklıkları almak için girişlerde elde taşınabilir termal cihazlarla personel gönderme maliyetinden ve riskinden kaçınmalarına yardımcı olabileceğini söyledi. Sağlık kameraları, birçok insanın geldiği bir ofis, kampüs, depo veya dağıtım merkezine her girişte yerleştirilebilir.

Kogniz kurucu ortağı ve CEO’su Daniel Putterman “Şirketler çalışanlarını sağlıklı ve güvenli tutmak istiyor” dedi. Bunun gibi bir salgın sırasında organizasyonların hasta olabilecek insanları hızlı bir şekilde tanımlayabilmeleri çok önemlidir ve bunu yapmanın bir yolu da ateşi tespit etmektir. “Elde taşınabilir termal tabancalar çok pahalı, emek yoğun ve darboğaz yaratıyor. Yüksek akışlı ortamlar için sıcaklık tespiti sağlayabiliriz, böylece yüksek sıcaklığa sahip bireyler daha fazla kontrol edilebilir.” şeklinde açıklamada bulunuldu

Yapay zekalı sağlık kamerası: Health Cam

Health Cam, entegre bir termal kameraya, optik kameraya ve yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahiptir. Bir masaya ya da tezgaha yerleştirilebilir, duvara monte edilebilir ya da bir tripoda yerleştirilebilir. İnsanlar tek tek ya da gruplar halinde yürüdükçe, sıcaklıkları kızılötesi teknoloji kullanılarak gerçek zamanlı olarak kontrol edilir ve yüksek bir sıcaklık gösteren herhangi bir kişinin görüntüsü görüntülenir. Kogniz, sağlık kamerasının  cilt sıcaklığını 16 feet’e (ort. 4,8 metre) kadar tespit edebileceğini iddia ediyor.

Health Cam, en doğru okumayı elde etmek için bir kişinin göz yakınındaki sıcaklığını tespit etmek için gelişmiş AI kullanır. Sistem herhangi bir ek ekipman gerektirmez ve ortam sıcaklıklarındaki değişikliklere otomatik olarak ayarlanır.

Kalabalıkta İnsanların Ateşini Ölçen Yapay Zeka Destekli Kameralar Piyasaya Sürüldü!

Gerçek zamanlı uyarılar SMS, mobil bildirim ve Slack üzerinden gönderilir. Sıcaklık da dahil olmak üzere canlı video akışı Kogniz Health Cam ekranında görüntülenir ve Kogniz mobil uygulamasında ve web arayüzünde uzaktan kullanılabilir.

Her kamera Kogniz platformuyla otomatik olarak entegre olur ve Kogniz mobil uygulaması ve web arayüzünden görüntülenebilir ve yönetilebilir. Personel, belirli sıcaklık aralıkları veya normal aralığın üzerinde uyarılar ayarlayabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu