Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro Yepyeni Ses Özelliği ile Geliyor

ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro modelleri geçtiğimiz gün tanıtılmıştı. Bu her iki modeli de Nokia OZO ses işleme özelliğine sahip şekilde geliyor.

ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro modelleri resmi olarak 26 Ağustos tarihinde tanıtılmıştı. Nokia, ASUS ZenFone 7 Serisinin Nokia’nın OZO Audio teknolojisi ile çalıştığını ortaya çıkardı. Bir şirket gönderisinde iddia edildiği gibi, bu, “ses yakalama sonucunu yeni zirvelere” yükseltmelidir.


GSM Arena, cihazların kamera uygulamasındaki sesi ve gelişmiş özellikleri yakalamak için üç mikrofonla birlikte geldiğini bildirdi. Bu nedenle cihazlar, Nokia’nın ana hatlarıyla açıkladığı ses yakalamayı optimize etmek için bir dizi özelliğe sahiptir.

ZenFone 7 serisi hakkında bilinmesi gereken her şeyi bildiğimizi düşündük. Yakın tarihli bir pazarlama videosu bize cihaza derinlemesine bir bakış sağladı. Hemen hemen tüm teknik özellikler de bu noktada ortaya çıkmıştı.

Bu nedenle, bu ses açıklaması, bu cihazların piyasaya sürülmesinden sonraki zamanlaması göz önüne alındığında ilginç. Potansiyel olarak oldukça önemli bir şeyi bulmanın biraz garip bir zamanı.

ZenFone 7 serisi Nokia ses işleme ile gelecek

Kaynak, ZenFone 7 serisinin kullanıcıların ses deneyimini optimize etmek için Audio 3D, Audio Focus, Audio Zoom ve Audio Windscreen kullandığını belirtti.

Audio 3D, kullanıcıların doğal, mekansal ses kayıtlarını belirli bir yönde yakalamasını sağlar. Audio Focus, kalabalık alanlardan gelen rahatsız edici sesleri bastırmak için çalışır. Bu, yakalamak istediğiniz önemli sese odaklanmak için çalışır. Bu nedenle, her alanda ses yakalamak için mükemmeldir.

Audio Zoom, ZenFone 7 serisinin kamerasının görsel yakınlaştırmasına bağlanır. Bu, kullanıcıların sesleri yükseltip yakınlaştırılmış videoya karşılık gelecek şekilde tanımlamasına olanak tanır. Son olarak, Sesli Ön Cam rüzgar bozulmasını azaltır. Fikir, her türlü hava koşulunda ses netliği sağlamaktır.

ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro Yepyeni Ses Özelliği ile Geliyor

ASUS ve Nokia İş Birlikteliği

Nokia Technologies, Teknoloji Lisanslama Başkanı Jyri Huopaniemi, hareketle ilgili parlak bir yorum yaptı. “ASUS ile işbirliğimizi sürdürmekten gerçekten heyecan duyuyoruz” dedi. Ayrıca, bu teknolojinin “kayıtta kullanıcı deneyimini geliştireceğini ve kullanarak yakaladıkları anıların daha keskin, gerçeğe yakın bir ses perspektifi sağlayacağını belirtti.

ASUS’un akıllı telefon iş birimi genel müdürü Bryan Chang da haberlere açıklama yaptı. “Kullanıcıların ses kalitesine gerçekten değer verdiğini, bu nedenle OZO Ses teknolojilerini yeni ZenFone 7 Serisine entegre etmek için Nokia ile çalışmaktan memnuniyet duyduk” dedi. Daha sonra ASUS müşterileri için bu yeni teknolojinin erdemlerini yüceltmeye başladı.

Genel olarak bu, ses yakalama yeteneklerini artırmak için Nokia ile ASUS ZenFone 7 serisi arasında heyecan verici bir ortaklık gibi görünüyor. Bu özellikler, genel olarak, biraz karmaşıksa kullanıcılar için yenilikçi ve yararlıdır. Ancak, insanlar alıştıkça bu iyileşmelidir.

Dönen Kameralı ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro Tanıtıldı

ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro Yepyeni Ses Özelliği ile Geliyor

ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro Yepyeni Ses Özelliği ile Geliyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu