ASUS, Yeni Yapay Zeka Destekli Mikrofon Teknolojisini Duyurdu - TeknoDiot.com

ASUS, Yeni Yapay Zeka Destekli Mikrofon Teknolojisini Duyurdu


ASUS, Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleyici Mikrofon teknolojisini duyurdu.

Yeni teknoloji, ASUS Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleyici Mikrofon Adaptörü, ROG Strix Go, ROG Theta 7.1 kulaklık modelleri ve diğer birkaç modelde arka plan gürültüsünü ortadan kaldırarak net sesli iletişim imkanı sunuyor.

Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleyici Mikrofon teknolojisi istenmeyen arka plan gürültüsünü ortadan kaldırarak oyun içinde veya iş uygulamalarında net ve kaliteli iletişim sağlıyor.

Tüm kulaklıklarla kullanılabilen Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleyici Mikrofon Adaptörü arka plan gürültüsü olmadan iletişim kurma imkanı sunuyor.

ROG Strix Go, ROG Strix Go 2.4, ROG Strix Go 2.4 Electro Punk ve ROG Theta 7.1 kulaklık modelleri Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleyici Mikrofon teknolojisiyle geliyor.

ASUS Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleyici Mikrofon Adaptörü, bu teknolojiyi sunan ilk USB-C – 3,5 mm adaptörü olma özelliğine sahip. 3,5 mm giriş standardı üzerinden tüm kulaklıklara bağlanabilen bu adaptör, kullanıcılara kristal netliğinde sesli iletişim olanağı sunuyor. Dahili yonga seti tüm ses işlemlerini üstlendiğinden, adaptör bağlı olduğu mobil cihazın, masaüstü veya dizüstü bilgisayarın performansını etkilemiyor. Yalnızca 8 gram ağırlığındaki Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleyici Mikrofon Adaptörü, ASUS’a özgü Hyper-Grounding teknolojisiyle elektromanyetik paraziti önleyerek gürültüyü ortadan kaldırıyor. Ürün bazı bölgelerde USB Type-C – Type-A adaptörüyle de sunulacak.

ASUS, Yeni Yapay Zeka Destekli Mikrofon Teknolojisini Duyurdu

ROG Strix Go

Yeni ROG Strix Go USB-C oyuncu kulaklığı, Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleyici Mikrofon özelliğiyle seslerin net iletilmesini sağlıyor. Bu hafif ve katlanabilir oyuncu kulaklığı akıllı cihazlarla, PC’lerle, Mac’lerle ve Nintendo Switch (el modunda) ile Sony PlayStation 4 gibi oyun konsollarıyla uyumlu.

ROG Strix Go 2.4

USB‑C aygıtıyla düşük gecikmeli 2,4 GHz kablosuz bağlantı sunan ROG Strix Go 2.4; akıllı cihazlar, PC’ler, Mac’ler ve oyun konsollarıyla uyumlu. Birlikte gelen 3,5 mm bağlantısı da Microsoft Xbox One ve diğer cihazlarla kullanım imkanı veriyor. Ayrıca, Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleyici Mikrofon teknolojisi her yerde net sesli iletişim olanağı sunuyor.  Hızlı şarj özelliği sayesinde yalnızca 15 dakika şarj ile üç saate kadar kullanım olanağı sunan kulaklık, tam şarjda 25 saate kadar kullanılabiliyor.

ROG Theta 7.1

Üst seviye 7.1 kanal çevresel ses özellikli bir oyuncu kulaklığı olan ROG Theta 7.1, sahip olduğu sekiz ayrı ASUS Essence sürücüsü ve güçlü sanal baslarla kaliteli sesler sunarken bu seslerin konumunu da hassas bir şekilde iletiyor. Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleyici Mikrofon ise oyunlarda kristal netliğinde iletişim olanağı veriyor. Ev sineması sınıfı özel ROG 7.1 DAC ve dört adet yüksek çözünürlüklü ESS SABRE 9601 kulaklık sürücüsü ise kayıpsız seslerle oyunlara hayat veriyor. USB-C bağlantısı sayesinde oyuncular PC’lerinde, konsollarında ve mobil cihazlarında 7.1 çevresel ses deneyimine kolayca kavuşuyor. ROG Theta 7.1 birinci sınıf üretim kalitesi ve ergonomik tasarımıyla rahat bir kullanım sunuyor. Üründe ayrıca kişiselleştirilebilen RGB aydınlatma bulunuyor.

 

ASUS, Yeni Yapay Zeka Destekli Mikrofon Teknolojisini Duyurdu

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu