Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, TUF Gaming AS1000 Taşınabilir SSD Modelini Duyurdu

USB-C 3.2 Gen 2x1 özellikli bu taşınabilir 1 TB SSD, ABD askeri sınıf dayanıklılık standartlarına uymasının yanı sıra IP68 toz ve su geçirmezlik derecesine sahip.

ASUS, yenilikçi soğutma özellikleriyle ultra hızlı veri aktarımlarını mümkün kılan M.2 NVMe 1 TB SSD modeli TUF Gaming AS1000’i duyurdu. TUF Gaming AS1000, sahip olduğu USB-C 3.2 Gen 2×1 bağlantısı sayesinde masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla ve en yeni oyun konsollarıyla uyumlu. Sıkı dayanıklılık testlerinden geçen bu SSD, saklanan verilerin her gün yaşanabilecek sıvı dökülmelerinden ve darbelerden etkilenmemesini sağlıyor. Ayrıca ürünle birlikte gelen NTI Backup Now EZ yazılımı (yaklaşık 35,99 ABD doları değerinde) veri yedeklemeyi ve kurtarmayı kolaylaştırıyor.

Öne Çıkanlar

  • ABD ordusunun sıkı MIL-STD-810H düşme testinden geçen bu ürün, IP68 derecesinde suya ve toza dayanıklılık özelliğiyle benzersiz bir dayanıklılık sunuyor.
  • Alüminyum alaşım kasa ve termal dolgu ısıyı etkili bir şekilde uzaklaştırarak stabil veri aktarımı sağlıyor ve SSD’nin ömrünü uzatıyor.
  • Ürünle birlikte verilen NTI Backup Now EZ yazılımı (yaklaşık 35,99 ABD doları değerinde) zahmetsizce veri yedekleme imkanı sağlıyor.

Askeri sınıf dayanıklılık

TUF Gaming AS1000 aralarında ABD ordusunun MIL-STD-810H düşme testi[1], IP68 suya ve toza dayanıklılık testi[2] de dahil olmak üzere birçok zorlu testten geçirildi. Cihazlar çeşitli yüksekliklerden yere bırakıldı, suya batırıldı, toza ve kire maruz bırakıldı. Dayanıklılığı ölçmek için yapılan bu testlerden geçen TUF Gaming AS1000, kazara darbelerden, düşmelerden ve sıvı dökülmelerinden etkilenmiyor.


ASUS, TUF Gaming AS1000 Taşınabilir SSD Modelini Duyurdu

Ultra yüksek veri aktarım hızları ve geniş depolama alanı

TUF Gaming AS1000’de kullanılan M.2 NVMe® PCIe® SSD, 10 Gbps’e kadar sıralı okuma/yazma hızlarına ulaşıyor. Bu da geleneksel harici sabit sürücülerden 10 kata kadar daha yüksek bir hız anlamına geliyor.[3] Bu hız 1 TB’a kadar depolama alanıyla birlikte sunuluyor. Depolama kapasitesini genişletmek isteyenlere mükemmel bir seçenek sunan bu model, ayrıca her yerde oyun keyfi, geniş dosyaları yedekleme ve 4K içerikler oluşturma için de uygun bir çözüm sağlıyor. Alüminyum alaşım kasa ve dahili termal dolgu ısıyı etkili bir şekilde uzaklaştırarak stabil veri aktarımı sağlıyor ve SSD’nin ömrünü uzatıyor.

Kullanıcı dostu özellikler

TUF Gaming AS1000 bağlantı için tek bir USB-C’den yararlanıyor ve mobil cihazların, dizüstü ve masaüstü bilgisayarların yanı sıra en yeni PlayStation® ve Xbox oyun konsollarıyla birlikte kullanılabiliyor. Kullanışlı yerleşik SSD Dashboard yazılımı ile kullanıcılar SSD sıcaklığı, depolama durumu ve daha birçok önemli bilgiyi görebiliyor. Ayrıca ürünle birlikte gelen NTI Backup Now EZ yazılımı (yaklaşık 35,99 ABD doları değerinde) değerli dijital varlıklarınızı zararlı saldırılardan ve donanım arızalarından koruyor. Ayrıca, veri kurtarma özelliği de yanlışlıkla silinen dosyalar olduğunda yardımcı oluyor.

ASUS, TUF Gaming AS1000 Taşınabilir SSD Modelini Duyurdu

TUF Gaming AS1000 (ESD-T1B10) Özellikleri

Boyutlar 125,28 x 54,27 x 13,3 mm (G x D x Y)
Ağırlık 157g
İşletim Sistemi Uyumu Windows 7 veya daha yeni sürüm

Mac OSX 10.6 veya daha yeni sürüm

Arayüz USB 3.2 Gen2 Type-C® (USB 3.2 Gen1/ USB 2.0 ile uyumlu)
Hız 10 Gbps
Derecelendirme 5 V / 1.2 A
Kablosuz Çalışma 0 °C (32 °F)–40 °C (104 °F)

Depolama: -40 °C (-40 °F)–60 °C (140 °F)

Su ve toz geçirmezlik IP68
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu