Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS Sunucuları Yeni AMD 3D V-Cache Teknolojisine Sahip 3. Nesil AMD EPYC İşlemcilerle Donatılıyor!

Sunucu sistemleri, sunucu anakartları ve iş istasyonları kategorilerinde lider olan ASUS, tüm sunucu ürün serilerinin AMD 3D V-Cache teknolojisine sahip en yeni 3. Nesil AMD EPYC™ işlemcilerine destek verdiğini duyurdu. Bu sayede önemli teknik bilgi işlem iş yüklerini hızlandırmak ve veri merkezlerinde yeniliklerin önünü açmak hedefleniyor. ASUS ayrıca, SPEC.org web sitesinin SPEC CPU® 2017 ve SPECjbb® 2015 testlerinde birinci sıraya yerleşerek ASUS sunucularının performans liderliğini pekiştirdi.

SPEC.org onaylı rekor kıran performans

AMD 3D V-Cache teknolojisine sahip 3. Nesil AMD EPYC işlemcilerin işlem performansı alanındaki liderliğinden yararlanan ASUS, SPEC CPU 2017’nin 16 ana test ölçümünden 14’ünde en yüksek puanı aldı. Bu serideki en üst seviye model olan AMD EPYC 7773X işlemciden iki adet kullanan ASUS RS720A-E11 sunucu, SPECrate®2017_fp_base testinde 745 puan alarak dünya rekoru kırdı. Bir adet AMD EPYC 7773X işlemciyle donatılan RS520A-E11 sunucu da 347 puanla SPECrate®2017_fp_base rekorunu kırdı. ASUS ayrıca iki adet 7773X işlemciye sahip RS700A-E11-RS12U sunucu ile SPECjbb 2015 (Composite/MultiJVM) Java sunucu performansı testlerinde üç adet birincilik elde etti. Sonuçlar ASUS sunucularının yeni AMD EPYC işlemcilerle sunucu sektöründe inanılmaz performans göstererek liderliğini sürdürdüğünü gösterdi.

Ücretsiz BIOS güncellemesi tüm ASUS sunucu portföyüne uyumluluk getiriyor


ASUS çift soketli RS720A ve RS700A ile tek soketli RS520A ve RS500A serilerinin 3. Nesil AMD EPYC işlemci serisine destek vermesini sağlıyor. 240 W ila 280 W TDP seçeneklerine ve 16 ile 64 arasında değişen çekirdek sayısına sahip olan bu işlemcilerde en az 768 MB L3 ön bellek yer alıyor.

Dört ila sekiz adede kadar çift yuvalı AMD Instinct™ hızlandırıcılarına, Xilinx FPGA hızlandırıcı kartlarına ve NVIDIA GPU’larına destek veren ESC8000A ve ESC4000A serileri gibi ASUS GPU sunucuları da bu yeni işlemcilere destek veriyor. Böylece bu modeller de yapay zeka, derin öğrenme ve HPC iş yükleri için optimize edilebiliyor. Tüm modeller tek bir BIOS güncellemesiyle AMD 3D V-Cache teknolojili en yeni 3. Nesil AMD EPYC işlemcilerin tüm özelliklerinden yararlanabiliyor. Böylece gelişmiş ve tutarlı performansla birlikte en yeni AMD platformlarına da uyum sağlanıyor.

Teknik bilgi işlem için dünyanın en yüksek performanslı işlemcileri

AMD 3D V-Cache teknolojisine sahip AMD EPYC 7003 Serisi işlemciler L3 ön bellek miktarını 3D yığın özelliğine sahip olmayan EPYC 7003 serisi modellerine göre üç katına çıkararak soket başına 768 MB kapasite sunuyor. Bu özellik EDA, CFD ve FEA yazılımları ve çözümleri gibi hedefli iş yüklerinde daha hızlı sonuç alınmasını sağlıyor. Ayrıca yeni seri, mevcut AMD EPYC 7003 platformlarındaki soketlere de uyumlu olarak geliyor.

Düşük gecikme süreli ve çekirdeğe ana bellekten daha yakın olan L3 ön belleğin miktarını artıran AMD 3D V-Cache teknolojili en yeni EPYC 7003 Serisi işlemciler 3. Nesil EPYC ailesinin geri kalanıyla aynı paylaşımlı bellek mimarisine sahip. Bu sayede müşteriler az sayıda çekirdeğe sahip ve orta seviye işlemcilerde bile performanstan ödün vermeden CCD başına 96 MB’a kadar L3 ön bellekten yararlanabiliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu