TeknoDiot
   
   

Tasarımı ile Büyüleyen Oyuncu Klavyesi: ASUS ROG Strix Flare

TeknoDiot Tasarımı ile Büyüleyen Oyuncu Klavyesi: ASUS ROG Strix Flare

Oyuncuların en temel ihtiyaçlarından biri haline gelen mekanik klavye piyasasında birçok farklı seçenek ve tercih bulunuyor.

Özellikle switch olarak bilinen anahtar seçimi mekanik klavyelerde önem arz ediyor. Her markanın farklı tür anahtarları bulunsa da genel olarak Cherry MX anahtarları görmekteyiz. Aynı zamanda mekanik klavyenin en büyük dezavantajlarından biri ise çıkardığı yüksek ses oluyor. Evde, ofiste ve birçok yerde ortamdaki diğer sakinleri rahatsız eden bu mekanik klavye sesine çözüm ise Asus’tan geldi.

Cherry MX RED, yani kırmızı anahtar kullanan ASUS ROG Strix Flare, ses çıkarmayan bir tepki vererek daha yumuşak bir kullanım sağlıyor. Tuş uzaklığı 2 mm – 4 mm arasında olan Flare, bu sayede klasik bir mekanik klavye görevi görüyor. Özellikle FPS tarzı aksiyon oyunlarına yönelik olan Asus ROG Strix Flare klavye, Asus ROG serisinde fazlaca rastladığımız özelleştirme seçeneğini de bu modelde de sunuyor.

Klavyenin sağ üstünde bulunan ROG amblemi yerine size sağlanan boş akrilik rozetle birlikte kişisel olarak tasarım yaparak Aura aydınlatmasıyla özel bir görünüm elde edebilirsiniz. Özel medya tuşları ve ses tekerleği ile kolayca medya ayarları yapabilmenize olanak tanıyor. Bilek desteği tarafı isteğe bağlı çıkarılabilir olsa da oldukça rahat bir kullanım sunduğu için bu bilek desteğini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra arkasında bir adet USB girişi bulunan ROG Strix Flare, kendi bağlantısı için kullandığı USB portunu kendi üzerinden sunabiliyor.

454 x 155 x 31 mm boyutlarında ve 1256 gr ağırlığındaki Flare, elbette tam spektrumlu Asus Aura RGB desteği ile aydınlatma sağlıyor. Anti-Ghosting ve N-Key Rollover özellikleri sunabiliyor.

Sonuç olarak; elimizde hem sessiz, hem performanslı hem de özelleştirilebilir bir mekanik klavye bulunuyor. Rahat kullanım sağlayan yapısı ve medya kısayolları ile aradığınız her şeyi elinizin altında tutmayı başaran Asus ROG Strix Flare Mekanik Klavye, ortalama 850 TL fiyat etiketine sahip.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


280 TL’ye Alınabilecek En İyi Klavyelerden Biri: Hunter Series Enigma

Buğra Noyan

iPhone X, Satış Rekoru Kıracak!

Buğra Noyan

Riot Games Ekibi, Yeni Mavi Öz Sistemini Açıkladı

Adil Anıl Öktem