Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, ROG Keris FPS Oyuncu Mouse’u Serisini Duyurdu

Uzun oyun maratonlarına uygun hafif ve ergonomik tasarım, 16.000 dpi, 400 ips optik sensör ve 1000 Hz sorgu oranı

ASUS Republic of Gamers (ROG), kablolu ve kablosuz modellerden oluşan ROG Keris oyuncu mouse’u serisini duyurdu.


Kablosuz olan model yalnızca 79 gram ağırlığı, üç farklı bağlantı modu ve özel olarak ayarlanmış 16.000 dpi sensörüyle dikkat çekiyor. Kablolu, 2,4 GHz RF veya Bluetooth® LE modlarında kullanılabilen bu mouse’ta özel ittirerek sabitleme imkanı sunan özel yuva tasarımına ve ROG Micro Switch’e sahip. Polibütilen tereflatat (PBT) polimerden üretilen düğmeler kullanılan mouse’ta ayrıca ROG Omni mouse ayakları, ROG Paracord ve Aura Sync RGB aydınlatma bulunuyor.

E-spor profesyonellerinin önerileriyle tasarlandı

ROG bu mouse serisinin tasarımında profesyonel oyuncuların fikirlerinden yararlandı. Bunun sonucunda son derece ergonomik bir oyuncu mouse’u ortaya çıktı. Ürünün tasarımı el boyutları farklı olsa da her oyuncunun rahatça kavramasını ve hassas bir şekilde kontrol etmesini sağlıyor.

ASUS, ROG Keris FPS Oyuncu Mouse’u Serisini Duyurdu

Üç farklı bağlantı modu

ROG Keris Wireless; USB, ultra hızlı RF 2,4 GHz kablosuz veya enerji verimliliği sunan Bluetooth LE ile bağlanabiliyor. RF 2,4 GHz oyunlar için idealken, Bluetooth LE ise günlük işler için mükemmel performans sağlıyor. ROG Keris modellerinin her ikisinde de özel olarak ayarlanmış 16.000 dpi, 400 ips optik sensör bulunuyor. Ayrıca her iki model de 1000 Hz sorgu oranına sahip.

İttirerek sabitlenen ROG anahtar yuvası ve ROG Micro Switch

İttirerek sabitleme imkanı sunan özel yuva tasarımı anahtar değiştirmeyi son derece kolay bir hale getiriyor. Kullanıcılar baskı gücünü ve tepkiyi kendi tercihlerine göre belirleyebiliyor, bozuk anahtarları değiştirebiliyor. Yeni ROG Micro Switch, 70 milyon tıklama ömürlü altın kaplama elektronik birleşme noktalarıyla dayanıklılık sunuyor.

ROG’nin sıkı üretim standartları kapsamında her bir anahtar tek tek inceleniyor, sol ve sağ anahtarlar ayrılıp eşleştiriliyor. Ardından tutarlı bir tıklama hissi için basma gücü +/- 5 gram aralığında tutuluyor.

ASUS, ROG Keris FPS Oyuncu Mouse’u Serisini Duyurdu

Güçlü ve hafif

Petek biçimli iç tasarım yapısal sağlamlık sağlarken ağırlığın da minimumda kalmasını sağlıyor. ROG Keris Wireless yalnızca 79 gr, ROG Keris ise 62 gr (kablo hariç) ağırlığında.

Oyun için optimize edildi

PBT ile üretilen dayanıklı ve kaydırmaz yapıdaki sol ve sağ mouse tuşları uzun süre kullanımdan sonra bile aşınmaya ve parlamaya dayanıklı. Bu sayede mouse’un görünümü ve verdiği his her zaman aynı kalıyor. ROG Keris Wireless modelinde siyah renkli iki adet yan tuş bulunuyor. Bunlar kişisel tercihe göre gri ve pembe tuşlarla değiştirilebiliyor.

Keris ve Keris Wireless’ta son derece esnek ve hafif bir kablo olan ROG Paracord bulunuyor. Bu kablo takılmayı engelleyerek hareket kabiliyetini artırıyor. Mouse’un üzerindeki yüksek bağlantı noktası kablo ve kullanım yüzeyi arasında bir boşluk oluşturarak kablonun sürüklenmesini ve gürültüyü azaltıyor.

ASUS, ROG Keris FPS Oyuncu Mouse’u Serisini Duyurdu

ROG Keris’in yuvarlatılmış %100 Teflon (PTFE) ayakları diğer oyuncu mouse’larından %25 daha pürüzsüz. Bu da her yüzeyde zahmetsiz ve hassas bir kullanım imkanı veriyor. Tasarım için yapılan testlerde, mouse ayakları ve yönün kullanım deneyimini boyuttan daha fazla etkilediği belirlendi.

Teknik Özellikler

Model

ROG Keris Wireless

ROG Keris

Bağlanabilirlik

RF 2,4 GHz

Bluetooth® LE

Kablolu USB

Kablolu USB

Sensör

Optik

Optik

Çözünürlük

16.000 dpi

16.000 dpi

Maks. Hızlanma

40 G

50 G

Maks. Hız

400 ips

400 ips

Anahtar

ROG Micro Switch (70 milyon tıklama ömürlü)

ROG Micro Switch (70 milyon tıklama ömürlü)

Değiştirilebilen Yan Tuşlar

Var; 2 renk seçeneği

Yok

PBT Tuş Plakaları

Evet

Evet

Programlanabilir Tuşlar

7

7

Özel DPI düğmesi

4 ayar düzeyi

4 ayar düzeyi

DPI On-The-Scroll

Evet

Evet

İttirerek sabitleme imkanı sunan özel yuva tasarımı

Evet

Evet

Mafsallı Tuş Mekanizması

Evet

Evet

RGB Aydınlatma

2 bölgeli RGB

2 bölgeli RGB

Logo / Tekerlek

Logo / Tekerlek

Dahili Bellek Profili

3

3

Kablo Türü

Çıkarılabilir 2 m ROG Paracord

2 m ROG Paracord

Boyutlar

118 x 62 x 39 mm

118 x 62 x 39 mm

Ağırlık

79 g

62 g (kablo hariç)

ASUS, ROG Keris FPS Oyuncu Mouse’u Serisini Duyurdu ASUS, ROG Keris FPS Oyuncu Mouse’u Serisini Duyurdu ASUS, ROG Keris FPS Oyuncu Mouse’u Serisini Duyurdu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu